Madonna kritizuje zrušení práva na potrat a rozhodla se proti němu bojovat

Zahraniční 28. června 2022 | 12:14 — Pavla Krejčí
Po vydání zrušení práva na potrat se Amerikou začala šířit vlna nespokojenosti. Nejedna celebrita se k této události vyjádřila a nešetřila slovy znepokojení. Mezi nimi byla i Madonna, která toto nařízení těžce kritizuje.
Madonna vyjádřila odpor vůči zákonu o potratech / Depositphotos

Amerikou otřáslo rozhodnutí o zrušení práva na potrat, které bylo zavedeno v roce 1973. Očekává se, že tento krok povede k zákazu potratů ve zhruba polovině amerických států. Ženy by v některých státech mohly být stíhány, pokud potrat podstoupí.

Nový zákon pobouřil mnohé celebrity

Odebrání svobodného rozhodnutí v tak důležité otázce vyvolalo pobouření u většiny žen a mnohé z nich se k tomuto verdiktu ostře vyjádřily. Silné hlasy zazněly i z řad celebrit. Mezi nimi byla zpěvačka Madonna, který vyjádřila „hluboké zoufalství“ ihned, jakmile Nejvyšší soud ukončil zaručená práva na potrat.

Madonna své obavy projevila na Instagramu. Přiznala zděšení i strach, jelikož se obává o budoucnost svých čtyř dcer, nyní hlavně nejstarší o Lourdes Leon. Na svém Instagramu má opravou velkou základnu fanoušků. Pro více než 18,3 miliónů sledujících se rozepsala o svém názoru:

„Probudila jsem se s děsivou zprávou, že rozsudek Roe v. Wade byl zrušen a že legislativa rozhodla, že již nemáme práva jako ženy na svá těla,“ napsala znepokojeně. „Toto rozhodnutí uvrhlo mě a každou další ženu v této zemi do hlubokého zoufalství. Nyní Nejvyšší soud rozhodl, že práva žen již nejsou ústavními právy. Ve skutečnosti máme méně práv než zbraň. Bojím se o své dcery."

Popová zpěvačka dále pokračovala: „Bojím se o všechny ženy v Americe.“ Přestože nešetřila slovy strachu, snažila se vyjádřit všem ženám podporu a naději.

Madonna se rozhodla bojovat

„Myslím, že to Bůh právě teď položil na naše ramena, protože věděl, že jsme dost silné, abychom tu váhu unesly. Dost silné na to, abychom bojovaly! Dost silné na to, abychom je překonaly."

Za svým přesvědčením si pevně stála a rozhodla se proti rozhodnutí bojovat: „A tak to překonáme! Najdeme způsob, jak z toho udělat federální zákon na ochranu práv na potrat!" A svůj dlouhý příspěvek zakončila otázkou s výzvou ostatním ženám: „Dámy, jste připraveny bojovat?"

Svůj text doplnila o fotografie, na kterých je k vidění s dcerou Lourdes a také s dcerou Mercy James Ciccone, kterou v roce 2009 adoptovala z Malawi.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Madonna (@madonna)

Příspěvek vyvolal vlnu komentářů. Svými sledujícími byla oceňována za pravdivé vyjádření. Mezi komentujícími byla i řada známých žen. Julia Fox, která přidala tři emotikony se srdíčky v očích. V podobném duchu reagovala také Naomi Campbell.

Sociální sítě jsou nepochybně silnou základnou pro sdílení názorů. Madonna využívá, že má na svém účte tak obrovské množství fanoušků, a snaží se šířit znechucení z tohoto rozhodnutí.

Odpor se šíří mezi slavnými

Mezi odpůrci se nalezla i řada mužů. Billie Joe Armstrong, zpěvák skupiny Green Day, během nedávného koncertu v Londýně odpálil slovní spojení "F*** America" a také se nechal slyšet, že se vzdává svého občanství.

Podobných vystoupení proběhlo více. Největší odpor byl znám během festivalu v Glastonbury. Vystoupila zde Olivia Rodrigo s Lily Allen a píseň „F*** You“ věnovaly všem soudcům Nejvyššího soudu. Mezi dalšími odpůrkyně byla zpěvačka Lorde

Psali jsme také: I slavní mají svá trápení. Herečka Emma Thompson se rozpovídala o nenávisti ke svému tělu

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk, Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...