Francouzský trend mezi celebritami: Leonardo DiCaprio investuje do šampaňského

Zahraniční 20. června 2022 | 10:05 Pavla Krejčí
Oscarový herec je známý svou podporou ekologie a projektů, které prospívají planetě. Rozhodl se investovat do výroby ekologického šampaňského. Nedávno navštívil Francii, aby si prohlédl společnost a přilehlé vinice.
Leonardo DiCaprio je zastáncem ekologie a zachování zdravé planety / Depositphotos

Leonardo před třemi měsíci oznámil, že provedl „podstatnou investici“ do 110 let staré společnosti Champagne Telmont, která vyrábí ekologické šampaňské. Nyní se vydal přímo do Francie, aby si prohlédl společnost i pole poblíž Epernay. Podle People se návštěva uskutečnila už minulý týden, ale zpráva o DiCapriově přítomnosti byla zveřejněna teprve nyní.

„Jsme nadšeni, že jsme nedávno v Damery přivítali herce, ekologa a investora Champagne Telmont  @leonardodicaprio,“ stálo v příspěvku. „Leonardo podporuje naši vizi a závazek vytvořit nejudržitelnější organické šampaňské a silně se zaměřovat na ochranu naší půdy a biologické rozmanitosti.“

Pěstování v souladu s ekologií a přírodou

Champagne Telmont má ambiciózní plány uvádět na trh 100% organické šampaňské do roku 2025. Jejich cílem je zvýšit důraz na rozšiřování ekologických procesů prostřednictvím svých pěstitelských a výrobních sektorů. Polovina hroznů je již organicky produkována. Do roku 2031 pak plánují, že 100 % jejich vinařských partnerů bude certifikováno v ekologickém zemědělství. Telmont si tím potvrdí své vedoucí postavení v ekologickém zemědělství.

Hrozny na vinicích jsou sbírány ručně v souladu s tradicí šampaňského. Každý rok 120 000 sběračů sklízí pouze celé, nepoškozené hrozny, čímž vzniká čisté a kvalitní šampaňské.

Leonardo DiCaprio zveřejnil prohlášení, které lze nalézt i na webových stránkách společnosti: „Champagne Telmont se společně se svými partnerskými vinaři zaměří na výrobu 100% organického šampaňského, což zajistí zcela udržitelný životní cyklus výroby v nadcházejících letech. Společnost Champagne Telmont je odhodlána radikálně snížit svou ekologickou stopu od ochrany biologické rozmanitosti na své půdě až po využívání 100% obnovitelné elektřiny, a proto jsem hrdý, že se mohu připojit jako investor.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Champagne Telmont (@champagnetelmont)

Bublinkový nápoj jako trend celebrit

První diskuze o zapojení DiCapria proběhly už před několika lety. „Jednání začala v roce 2019," řekl zasvěcený člověk pro People, přičemž přiznal, že plány narušila pandemie. Herec jednal s prezidentem společnosti Ludovicem du Plessis. „Znají se přes 15 let," dodal zdroj. Aby si vynahradili nesnáze způsobené koronavirovou pandemií, scházeli se na online hovorech. DiCapriovi byly dokonce do Los Angeles zaslány vzorky šampaňského a následně se uskutečnila virtuální ochutnávka.

Investice do francouzských vín a šampaňského je u celebrit poměrně v oblibě. DiCaprio se nyní přidal na seznam dalších hollywoodských celebrit, které v tomto trendu vidí budoucnost a vysoké výnosy. Tuto francouzskou éru začal Jay-Z téměř před deseti lety, když koupil vysoce respektovanou značku Armand de Brignac. V roce 2021 prodal poloviční vlastnictví gigantu luxusního zboží LVMH, přičemž se zisk odhadoval na více jak 300 milionů dolarů. 

Celosvětový úspěch inspiroval Brada Pitta, který s bývalou manželkou Angelinou Jolie již několik let vlastnil vinařství Chateau Miraval. V roce 2020 uvedl na trh růžové šampaňské Fleur de Miraval, které se vyrábí v sousední obci Mesnil-sur-Oger. Mezi další slavné investory patří 50 Cent a Idris Elba .

Psali jsme také: Jak se dělá Pamela Anderson. Lily James promluvila o přípravě na roli v seriálu Pam a Tommy

Autorský článek, další zdroje: Instagram, people.com, champagne-telmont.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu