Odstín rtěnky královny Alžběty je přísně střeženým tajemstvím

Zahraniční 20. května 2022 | 12:45 Pavla Krejčí
Britská panovnice zavítala na veřejnou akci Windsor Horse Show poté, co zmeškala otevření parlamentu. Její tvář byla plná úsměvů a na rtech nechyběla výrazná rtěnka.
Královna Alžběta vyšla na veřejnost. / Depositphotos

Královna Alžběta se objevila na veřejnosti poprvé od 29. března, kdy se účastnila bohoslužby díkůvzdání na počest jejího zesnulého manžela prince Philipa. Nyní v pátek 13. května vystoupila na Windsor Horse Show. Se širokým úsměvem z Range Roveru sledovala svého koně Balmoral Leia, který obsadil první místo.

„Měla skvělou náladu,“ řekl pozorovatel na koňské show. „Lidé, které zná z koňského světa, k ní byli přivedeni, aby si s ní promluvili u okna. Vidíte, že je ve skutečně dobré formě."

Alžběta sice přišla neformálněji oblečená, neodpustila si však nezbytnou rtěnku. Není přesně známo, jaký odstín královna používá. Jisté však je, že mezi značkami, které používá, je Elizabeth Arden, která je zárukou kvality již téměř 60 let. Královnina návrhářka by měla být se značkou v úzkém kontaktu. Alžběta má v oblibě jejich rtěnku Beautiful Color Moisturizing Lipstick, kterou lze sehnat v sedmi odstínech.

Královnin make-up patrně pochází od značky Clarins, která se rovněž pyšní královskou zárukou. Údajně si od ní nechala panovnice vytvořit speciální červený odstín rtěnky, který měla na sobě v den své korunovace v roce 1953. Důležitá byla její výdrž, jelikož obřad trval nejméně tři hodiny.

Alžběta moc dobře ví, jaký odstín jí sluší, a proto se ho drží. Mnohokrát byla také spatřena, jak si neformálně z kabelky vytáhla svou rtěnku a navzdory společnosti si rty upravila.

Později toho rána byla Alžběta přemístěna do hlavní arény. S pomocí vycházkové hole kráčela k výtahu a usedla na tribuně vedle svého syna Edwarda a jeho manželky,  hraběnky z Wessexu. Sledovali průvod, v němž projela její vnučka lady Louise Windsorová v sedle kočáru prince Philipa.

Psali jsme také: Kate Middleton a princ William se zúčastní premiéry pokračování filmu Top Gun

Autorský článek, další zdroje: people.com, Twitter

Témata: královna, rtěnka
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům pořádně prodraží

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Zavřít reklamu