Inspiraci nachází v královně Alžbětě. Kate Middleton přejímá její způsoby a motto: Nikdy si nestěžujte, nikdy nevysvětlujte

Zahraniční 05. srpna 2022 | 09:23 — Pavla Krejčí
Vévodkyně z Cambridge se postupně připravuje na roli budoucí královny. U vládnoucí matriarchy, královny Alžběty, hledá nadčasovou moudrost. Zároveň však jedná podle vlastního uvážení a do svého konání vkládá vlastní moderní pohled.
Kate Middleton se inspiruje královnou Alžbětou / Depositphotos

V posledním roce se stále více přikládá důraz k veřejnému vystupování prince Williama a jeho manželky Kate Middleton. Kvůli zdravotním potížím královny Alžběty se vévodský pár mnohokrát ujal povinností, které byly v kompetenci Alžběty. 96letá panovnice těmito kroky posiluje důležitost jejich postavení i budoucnost, která je nesporně čeká – až stanou v čele Spojeného království.

Zatímco se Kate Middleton připravuje na svou budoucí roli královny chotě, tiše se učí od rekordně vládnoucí Alžběty. „Catherine se hodně naučila pozorováním," řekla královnina životopiskyně Sally Bedell Smithová pro magazín People. „Ví, co rezonuje. Od královny toho hodně pochytila."

Ačkoliv ženy dělí věkový rozdíl 56 let, sdílejí klíčové předpoklady pro roli v královské práci: tichý stoicismus, neomylnou diskrétnost a pevnou loajalitu. „Jejich názory na sporné politické otázky nejsou nikdy vyslyšeny; jejich oddanost trůnu je neochvějná a jejich veřejné obrazy jsou přísně kontrolovány. Kate také ztělesňuje královnino neoficiální motto pro veřejný život: 'Nikdy si nestěžujte, nikdy nevysvětlujte."

Kate sice v královně našla vzor, podle zasvěcenců jí však sama panovnice nikdy neposkytla cílené lekce a nikdy ji formálně nevzdělávala. Historička Sarah Gristwoodová magazínu People sdělila, že královna ke vztahu s Kate patrně přistupovala stejně jako ke svým premiérům.

„Královna vždy raději konala, než mluvila,“ říká autorka knihy Alžběta: královna a koruna„Pokud jde o její audienci u jejích premiérů a pokud existuje skutečná rada, bylo by to spíše něco diskrétního ve stylu 'Myslím, že to dopadlo docela dobře.', než skutečné poučení."

Ačkoliv je Kate moderní ženou s moderním pohledem na svět, udržuje staletí starou mocenskou strukturu rodinného „podniku“. „Je to osobní ochota přizpůsobit se požadavkům instituce," říká Gristwoodová. „To zní jako nevábná, neokoukaná ctnost, ale je to důležitá ctnost, chcete-li být úspěšným kolečkem v královském soukolí."

Kate se neinspirovala jen královniným jednáním, ale také jejím stylem. Pravidelně nosí šperky zapůjčené od panovnice a po jejím vzoru obléká jasné a barevné outfity. „Královna má tento styl skoro jako osobní uniformu, která funguje i u Kate

Královna momentálně tráví letní dovolenou na zámku Balmoral, ve Skotsku. Spoustu povinností svěřila do rukou prince Williama a Kate, a tím tak předestírá skutečnost, že jsou připraveni pro plnění svých královských povinností v následujících měsících a letech.

„Bezvadně reprezentují královnu,“ dodává Bedell Smithová. „Projevují určitý druh oddanosti, na kterou by byla hrdá. A to jí pravděpodobně dává naději."

Psali jsme také: Kate Middleton se připojila k závodu plachetnic. Elegantní svetřík vyměnila za neopren

Autorský článek, další zdroje: Instagram, people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...