Tady velím já. Budoucí královna Kate Middleton je moderní matriarchou

Zahraniční 17. října 2022 | 07:45 — Pavla Krejčí
S novým titulem princezny z Walesu přibyly Kate Middleton nové povinnosti. Ona se jich však zhostila s plnou vervou a nadšením. Ukazuje se jako moderní a silná žena, která bez váhání vede svou rodinu. Až se její manžel princ William stane králem, rozhodně nebude tiše sedět v koutě.
Kate Middleton se nebojí vzít věci pevně do svých rukou / Wikimedia Commons / The Royal Navy

Jestli někdo do královské rodiny přináší moderní proud, je to Kate Middleton. Ačkoliv se stále drží tradic a toho, co království představuje, vkládá do svých činů podstatnou dávku modernity, která je v dnešní době zapotřebí. Byť je Velká Británie skrz na skrz tradiční a zachovává si své principy po staletí, pokrokem doby však tyto kdysi uznávané ideály v konfrontaci s realitou postupně ztrácí na své účinnosti.

Královna Alžběta vládla 70 let a během té doby se svět neskutečně posunul. Ačkoliv i ona následovala pokrok, stále svým způsobem žila duchem minulosti, ve které byla vychována. Kate Middleton nyní, když se stala novou princeznou z Walesu, tyto hranice boří a přináší nový nadhled.

Nést na bedrech osudy lidí v zemi, ve které žijete, není jednoduché. Kate se s tím však skvěle umí poprat a neustále dokazuje, že pomoc jiným je pro ni na prvním místě. Její role po boku prince Williama nabývá na důležitosti. Zatímco se on jakožto princ z Walesu věnuje novým povinnostem, které mu přibyly společně se správou vévodství Cornwall, Kate nesedí tiše v koutě, a upevňuje svoje postavení. Dokonce se dá říci, že řídí jejich rodinu.

„Je to matriarcha. Ne ve smyslu starší ženy, ale vede rodinu a radí Williamovi, když to chce,“ říká Jamie Lowther-Pinkerton, bývalá soukromá sekretářka prince Williama. Nutno dodat, že její svěží a otevřený přístup dodává královské rodině na „lidskosti“, a ta se tak neuzavírá do světa pozlátka, jak je u vyvolených zvykem. Jakousi důležitost žen v rodině započala už Alžběta, když se stala královnou. Její manžel, princ Philip byl nucen žít v pozadí a Alžběta byla tou, která měla moc rukou.

Nově jmenovaná princezna však nyní čelí srovnání s Dianou, která byla poslední nositelkou titulu princezny z Walesu. Kate následuje její příklad a angažuje se v pomoci lidem. Po celém Spojeném království se věnuje projektům v oblasti rozvoje dětí, duševního zdraví a rodinné pohody. Pokud jde o Dianin odkaz, zdroje z paláce říkají, že princezna Kate „oceňuje historii spojenou s touto rolí, ale pochopitelně se bude chtít dívat do budoucnosti, když si vytváří svou vlastní cestu. Lowther-Pinkerton dodává: „Udělá to s pokorou a uznáním minulosti, ale svým vlastním způsobem.“

Jako milující matka se svou rodinu snaží řídit vlastním způsobem, a do určité míry se vzpírá tradicím. Výchova královských dětí nebývá snadná a mnohdy je jejich postavení předurčuje k osamocenému životu mimo milující kruh rodiny. Nicméně Kate chce mít své děti neustále u sebe, proto se tradicím vzpírá tím, že ponechává prince George doma, než aby ho umístila do internátní školy.

Přestože se rodina koncem léta přestěhovala z Londýna do klidnější oblasti, je téměř jisté, že se časem přesune na samotný hrad Windsor. Navzdory předurčené budoucnosti jsou stále normální rodinkou, a když na chvíli zapomenou na své povinnosti a postavení, užívají si stejně obyčejné věci jako kterákoliv jiná rodina. Nakonec, jak říká jeden rodinný blízký přítel, je to „moderní královská rodina, která dělá normální věci“.

Psali jsme také: Hvězda seriálu Bridgertonovi, Nicola Coughlan, ohromila fanoušky. Předvedla příjemnou proměnu těla

Autorský článek, další zdroje: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...