Kate Middleton jde ve šlépějích princezny Diany. Král Charles ji jmenoval princeznou z Walesu

Zahraniční 12. září 2022 | 09:28 — Pavla Krejčí
Po smrti královny Alžběty se změnily tituly mnohých členů královské rodiny. Mezi nimi je i manželka prince Williama, Kate Middleton, která převzala titul, kterým se kdysi pyšnila princezna Diana. Nyní se z ní stala princezna z Walesu.
Kate Middleton se stala princeznou z Walesu / Depositphotos

Nově jmenovaný král Charles v pátek přednesl svůj první projev jakožto panovník. V něm se zmínil o Harrym a Meghan i titulech, které získali ostatní členové královské rodiny. Mezi nimi byla i Kate Middleton, která je nyní oficiálně princeznou z Walesu. Je první osobou, která tento titul použije po smrti princezny Diany. Kate reagovala na svůj nový královský titul a řekla, že „oceňuje historii spojenou s touto rolí“.

„Jako můj dědic nyní William přebírá skotské tituly, které pro mě tolik znamenaly. Nastupuje po mně jako vévoda z Cornwallu a přebírá odpovědnost za vévodství Cornwall, kterou jsem disponoval po více než pět desetiletí. Dnes jsem hrdý na to, že ho mohu jmenovat princem z Walesu, Tywysog Cymru, země, jejíž titul jsem měl tak velkou výsadu nést během tolika povinností,“ řekl Charles ve svém projevu. „S Catherine po boku budou naším novým princem a princeznou z Walesu. I nadále budou inspirovat a vést naše národní rozhovory a pomáhat dostat lidi na okraji do centra, kde jim lze poskytnout životně důležitou pomoc.“

Královský zdroj sdílející reakci Kate a Williama uvedl: „Pár se soustředí na prohlubování důvěry a respektu obyvatel Walesu již dlouhou dobu. Princ a princezna z Walesu přistoupí ke svým rolím skromným a pokorným způsobem, jakým přistupovali ke své práci i dříve.“

Zdroj dále uvedl, že si Kate uvědomuje historii, která se k jejímu titulu váže. „Nová princezna z Walesu oceňuje historii spojenou s touto rolí, ale pochopitelně se bude chtít dívat do budoucnosti, až si vytvoří svou vlastní cestu."

Princezně Dianě byl předán titul princezny z Walesu v roce 1981, když se provdala za Charlese. Zatímco Camilla mohla tento titul použít ihned poté, co se před 17 lety provdala za Charlese, rozhodla se tak neučinit z úcty k zesnulé Dianě.

Charles v projevu také vyjádřil svou lásku k princi Harrymu a Meghan Markle. Když o nich mluvil, řekl: „Chci také vyjádřit svou lásku Harrymu a Meghan, kteří pokračují v budování svých životů v zámoří."

Na přání královny se Camilla stala královnou chotí. Charles ocenil její roli a podporu, kterou mu po léta poskytuje. „Toto je také čas změny pro mou rodinu. Spoléhám na láskyplnou pomoc mé milované manželky Camilly. Jako uznání za její vlastní loajální veřejnou službu od našeho manželství před sedmnácti lety se stala mou královnou chotí. Vím, že vnese do požadavků své nové role neochvějnou oddanost povinnostem, na které jsem tolik spoléhal."

Charles zakončil svůj projev dojemnou poctou královně. „Mé milované matce: Když začínáš svou poslední velkou cestu, aby ses připojila k mému drahému zesnulému tatínkovi, chci jednoduše říct toto: Děkuji. Děkuji ti za lásku a oddanost naší rodině a rodině národů, kterým jsi tak pilně sloužila po všechna ta léta. Kéž ti andělé zpívají k tvému ​​odpočinku." Psali jsme také: Když zemřela královna Alžběta, objevila se nad Buckinghamským palácem duha

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...