Ruku vévodkyně Kate zdobí krásný safírový prsten. Patřil princezně Dianě a skrývá romantický příběh, který se pojí s královnou Viktorií

Retro 24. srpna 2022 | 07:57 — Pavla Krejčí
Ruku vévodkyně Kate zdobí krásný safírový prsten. Princ William jí ho daroval při zásnubách a jeho historie je opravdu zajímavá. Předtím patřil princezně Dianě a za jeho vznikem se skrývá romantický příběh.
Další 1 fotografie v galerii
Ženy v královské rodině si tradičně vybírají safírové klenoty / Wikimedia Commons / Ricky Wilson / Ann Porteus

Jeden by si možná řekl, že Kate Middleton na prstě nosí klasický diamantový, byť opravdu drahý, prsten. Jeho historie je však zajímavá, protože skrývá romantický příběh, který se pojí s královnou Viktorií.

Tento ikonický prsten, který princ William věnoval Kate při zásnubách v roce 2010, už podobnou událost zažil. O několik desítek let dříve s ním požádal princ Charles o ruku Dianu. Nicméně jeho původ je mnohem starší a prsten pamatuje nespočet událostí.

Prsten byl vyroben již v 19. století. Klenotník Garrard ho zhotovil na objednávku prince Alberta, který ho chtěl darovat své ženě královně Viktorii. Inspirací mu byl šperk, který rovněž nechal princ Albert vyrobit pro svou tehdy nastávající Viktorii v roce 1840. Jednalo se o velký safír, obklopený dvanácti kulatými diamanty, který byl zasazený do zlata. Královna Viktorie ho zbožňovala natolik, že ho měla na sobě ve svatební den jako své „něco modrého“, jak bývá u nevěsty zvykem. Královští manželé byli známí tím, že se opravdu milovali. Albert chtěl svou ženu prstenem potěšit a učinit tím romantické gesto.

V průběhu desetiletí s ním byla královna často vídána. Když v roce 1901 zemřela, byl šperk prohlášen za dědictví koruny. Z toho důvodu ho od té doby nosí každá královna nebo králova choť. Nosila ho i královna Alžběta, povětšinou na významných událostech, jako byly křtiny prince Williama.

Princ Charles šperk po léta vídal na své matce i babičce, proto zaslal princezně Dianě kolekci snubních prstenů, mezi nimiž byl k výběru tento safírový, tolik podobný šperku. Diana si ho údajně vybrala, jelikož ladil s jejíma modrýma očima.

Ikonický prsten zahrnuje 12karátový oválný cejlonský safír zasazený do 18karátového bílého zlata obklopeného 14 solitérními diamanty. V roce 1981, kdy Charles požádal Dianu o ruku, byl oceněn na 37 500 dolarů, ale momentálně je považován za neocenitelný kvůli své historii.

Nedlouho po zásnubách prince Williama a Kate proběhl rozhovor, během kterého měla Kate na sobě safírově modré šaty, které s prstenem ladily. Princ William vysvětlil, proč je pro něj tento kousek tak výjimečný.

"Je to zásnubní prsten mé matky, takže jsem si myslel, že je to docela hezké. Jelikož nemůže být přítomna, aby se podělila o zábavu a vzrušení z toho všeho, byl to můj způsob, jak ji mít alespoň takto ve své blízkosti," řekl.

Ženy v královské rodině si tradičně vybírají safírové klenoty, zejména pokud jde o sňatek. Kromě Kate a Diany měla svůj modrý safírový zásnubní prsten královnina matka a stejně tak princezna Anne. Zásnubní prsten princezny Eugenie od Jacka Brooksbanka také obsahuje vzácný safír padparadscha, nicméně v růžové barvě. Psali jsme také: Adele reaguje na zvěsti o zásnubách. Přiznává, že je posedlá svým přítelem

Autorský článek, další zdroje: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete od března vyrazit

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...