Buckinghamský palác se už připravuje na krále Charlese

Zahraniční 14. března 2022 | 09:20 — Mirka Malá
Je to jen pár dní, co královna Alžběta oznámila, že se stěhuje natrvalo z Buckinghamského paláce do svého milovaného Windsoru. A nyní už začínají prosakovat informace o tom, jak se Buckinghamský palác začíná chystat na nového panovníka.
Za zdmi královského paláce se plánuje jak oslava královnina výročí, tak Charlesova korunovace / Depositphotos

Zdraví královny Alžběty je v posledním roce velmi podlomené. Léčila se v nemocnici, byla v domácím léčení a veřejných akcí se neúčastní. Dokonce se nezúčastní ani Commonwealth Service, ceremonie, kterou vždy velmi milovala. A v zákulisí se už kují plány pro nového krále.

Charlesův nástup na trůn

Členové královské rodiny se podle důvěryhodných informací přeskupují a chystají se na Charlesův nástup na trůn. Sice se stále chystá oslava Alžbětina sedmdesátiletého jubilea, ale zároveň se k tomu přidaly i plány na Charlesovu korunovaci.

A tak se najednou Buckinghamský palác stal prakticky staveništěm. Úpravy se tam sice plánovaly i tak, a královna se měla původně ze svých komnat odstěhovat jen dočasně, nyní ale palác prochází doslova masivní předelávkou, informoval o tom deník NY Post na své pagesix.com.

Buckinghamský palác, který je od roku 1837 oficiální londýnskou rezidencí britských panovníků, je v polovině masivní 10leté přestavby za 483 milionů dolarů.

"Existují zprávy, že Charles se zapojil do plánů renovace, jako by tam měl v budoucnu bydlet," řekl důvěryhodný zdroj. A na tom něco rozhodně je, protože Charles se nikdy netajil tím, že by po nástupu na trůn chtěl i nadále bydlet v Clarence House a Buckinghamský palác používat pouze pro ceremoniální příležitosti.

Nicméně na královském dvoře i tak dělají všichni všechno pro to, aby se královna dožila svého platinového jubilea, kdy má oslavit sedmdesát let na trůnu. "Všichni si uvědomují, že není v nejlepším zdravotním stavu," řekl zdroj. "Při Platinovému jubileu ji stačí vidět na balkoně na pár vteřin kvůli fotografiím." Také čtěte: Sotva oznámila vážné zranění nohy Nicole Kidman, je tu její kolegyně Ashley Judd s další nehodou. Málem vykrvácela v Kongu.

Zdroj: NY Post - pagesix, Mirror.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...