Buckinghamský palác se už připravuje na krále Charlese

Zahraniční 14. března 2022 | 09:20 Mirka Malá
Je to jen pár dní, co královna Alžběta oznámila, že se stěhuje natrvalo z Buckinghamského paláce do svého milovaného Windsoru. A nyní už začínají prosakovat informace o tom, jak se Buckinghamský palác začíná chystat na nového panovníka.
Za zdmi královského paláce se plánuje jak oslava královnina výročí, tak Charlesova korunovace / Depositphotos

Zdraví královny Alžběty je v posledním roce velmi podlomené. Léčila se v nemocnici, byla v domácím léčení a veřejných akcí se neúčastní. Dokonce se nezúčastní ani Commonwealth Service, ceremonie, kterou vždy velmi milovala. A v zákulisí se už kují plány pro nového krále.

Charlesův nástup na trůn

Členové královské rodiny se podle důvěryhodných informací přeskupují a chystají se na Charlesův nástup na trůn. Sice se stále chystá oslava Alžbětina sedmdesátiletého jubilea, ale zároveň se k tomu přidaly i plány na Charlesovu korunovaci.

A tak se najednou Buckinghamský palác stal prakticky staveništěm. Úpravy se tam sice plánovaly i tak, a královna se měla původně ze svých komnat odstěhovat jen dočasně, nyní ale palác prochází doslova masivní předelávkou, informoval o tom deník NY Post na své pagesix.com.

Buckinghamský palác, který je od roku 1837 oficiální londýnskou rezidencí britských panovníků, je v polovině masivní 10leté přestavby za 483 milionů dolarů.

"Existují zprávy, že Charles se zapojil do plánů renovace, jako by tam měl v budoucnu bydlet," řekl důvěryhodný zdroj. A na tom něco rozhodně je, protože Charles se nikdy netajil tím, že by po nástupu na trůn chtěl i nadále bydlet v Clarence House a Buckinghamský palác používat pouze pro ceremoniální příležitosti.

Nicméně na královském dvoře i tak dělají všichni všechno pro to, aby se královna dožila svého platinového jubilea, kdy má oslavit sedmdesát let na trůnu. "Všichni si uvědomují, že není v nejlepším zdravotním stavu," řekl zdroj. "Při Platinovému jubileu ji stačí vidět na balkoně na pár vteřin kvůli fotografiím." Také čtěte: Sotva oznámila vážné zranění nohy Nicole Kidman, je tu její kolegyně Ashley Judd s další nehodou. Málem vykrvácela v Kongu.

Zdroj: NY Post - pagesix, Mirror.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu