Princ Charles uvedl na trh parfém inspirovaný létem, které pravidelně tráví ve svých milovaných zahradách v Highgrove

Zahraniční 22. srpna 2022 | 17:18 — Pavla Krejčí
Chcete vonět doslova královsky? Princ Charles uvedl na trh novou vůni, která vystihuje krásné okamžiky, které strávil na svém oblíbeném místě – v zahradách Highgrove. Pojí se s nimi totiž nespočet vzpomínek. Budoucí král miluje zahradničení a je zastáncem životního prostředí.
Princ Charles je milovníkem přírody / Depositphotos

Princ Charles uzavřel letní okamžiky, které trávil ve svých oblíbených zahradách Highgrove, do voňavé lahvičky. Navázal totiž spolupráci se značkou Penhaligon a uvedl na trh nový parfém inspirovaný právě těmito zahradami, které se nachází u jeho soukromé rezidence v Gloucestershire. Jádro vůně tvoří pelargónie, levandule a hyacint. Ty doplňuje limetka, tuberóza, cedrové dřevo, kosatec a pižmo.

Highgrove Bouquet je nová vůně inspirovaná a vytvořená s Jeho královskou výsostí princem z Walesu, částečně jako pocta nádherně voňavému létu v Highgrove Gardens," uvádí se na webových stránkách zahrad.

„Je to doba, kdy vzduch naplňuje vůně kvetoucí plačící stříbrné limetky a zahrady v Highgrove jsou plné jejích větví s kvetoucími, povznášejícími a květinovými tóny,“ pokračuje popis. „Ostrý, sebevědomý výbuch teplé energie otevírá tanec se zářivou levandulí a pelargónií. Jak se objevují květinové, pudrové tóny, zdá se, že vzduch naplňuje závoj jemných žlutých květů, zatímco tuberóza přináší dlouhověkost, hloubku a sluneční bouři plnou rozkoše. Uklidňující základ je směsí elegance a sofistikovanosti z cedrového dřeva a kosatce.“

Část z prodeje parfému půjde na dobrou věc. 10 % z výtěžku bude věnováno The Prince's Foundation, charitativní organizaci pod patronátem prince Charlese, která nabízí rozmanitou škálu vzdělávacích a školicích programů pro děti všech věkových kategorií. 

Minulý rok princ Charles poukázal na svou vášeň pro zahradnictví v rozhlasovém pořadu BBC The Poet Laureate Has Gone to His Shed. „Moje sestra a já jsme měli někde vzadu na okraji zahrad malý zeleninový plácek," řekl. „Skvěle jsme se bavili tím, že jsme se dost neúspěšně snažili pěstovat rajčata a podobné věci." Sourozencům pomáhal královský zahradník pan Nutbeam. „Byl skvělý a trochu nám pomohl s malou zahrádkou, kterou jsme měli." 

Lásku k zahradničení si nese od dětství a díky tomuto koníčku byl po desetiletí zastáncem životního prostředí. „Co jiného jíst než to, co jsme si vypěstovali?" řekl. „To je další důvod, proč neustále cítím, že je tak důležité najít způsoby, jak povzbudit děti, aby pěstovaly zeleninu ve škole."

Princ Charles čtyři desetiletí pracoval na zahradách Highgrove, které navrhl tak, aby „potěšily oko a byly v souladu s přírodou“. Aby šířil důležitost zachování přírody, od 80. let pravidelně zval skupiny, školy a charitativní organizace na prohlídku.

„Jednou z mých velkých radostí je vidět potěšení, které zahrada může přinést mnoha návštěvníkům, a jak vidno, každý najde nějakou její část, která je pro něj zvláštní."

V zahradách také nechal postavit dům na stromě pro prince Williama a prince Harryho. William tehdy řekl návrháři domu Williemu Bertramovi, že chce, „aby byl co nejvyšší, abych se mohl dostat pryč od všech. A chci provazový žebřík, který mohu vytáhnout, aby se nikdo nemohl dostat nahoru". V roce 2015 byl dům na stromě zrekonstruován, aby si v něm mohla hrát vnoučata prince Charlese. 

Psali jsme také: Spisovatelka Harryho Pottera J.K. Rowlingová v ohrožení? Po vyjádření podpory pobodanému autorovi jí přišla výhružka

Autorský článek, další zdroj: people.comhighgrovegardens.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak