Drew Barrymore a Cameron Diaz jsou kamarádky už od 90. letech. Obě vyznávají udržitelnost

Zahraniční 30. července 2022 | 14:41 Pavla Krejčí
Drew Barrymore přiznala, že její nejlepší kamarádka Cameron Diaz ji přivedla k jedné důležité oblasti života – jak žít zeleně. Již od devadesátých let se v tomto směru angažuje a nedávno se dokonce připojila k několika organizacím.
Drew Barrymore se snaží žít tak, aby co nejméně škodila přírodě / Depositphotos

Drew Barrymore a Cameron Diaz se přátelí již od jejich počátečního působení ve filmové branži. Po léta si jsou věrnou oporou a často se ovlivňují v mnoha oblastech života. Barrymore přiznala, že jen kvůli naléhání Diaz začala žít ekologicky.

„Slíbila jsem své nejlepší kamarádce Cameron Diaz, že se stanu někým, do koho mě celý život tlačila, do někoho, kdo je ohleduplný k životnímu prostředí, svědomitý a žije určitým životním stylem, který je udržitelný,“ řekla Barrymore ve svém dokumentu.

S udržitelným způsobem života začala už před více jak dvaceti lety. „Říká mi to už od 90. let," pokračovala. „Jakmile jsem takto začala žít a skutečně se angažovat, viděla jsem svět jinak, a to mě přimělo vše uvést do praxe a činů."

Barrymore se kvůli tomu vzdala mnoha oblíbených věcí a díky Diaz našla způsoby, jak ještě více podporovat udržitelnost. „Cameron doslova řekla: ,Přestaň pouštět vodu, když si čistíš zuby! Nedělej to!' A vždycky se cítila jako ta velká sestra, která mě peskovala,“ smála se Barrymore.

V nedávno zveřejněném videu ukázala Barrymore své spojení s přírodou. Usmívala se, tančila v dešti a vyzvala své sledující, aby také neváhali vyjít do deště. „Kdykoli můžete vyjít do deště, nenechte si ujít příležitost!" Magazínu People řekla, že tím chtěla vyjádřit důležitost „prožívání daného okamžiku“.

Jsem takový hipík, když vidím déšť, prostě si říkám, že v něm chci chodit a nechat se pokřtít od matky přírody, být volná a ani na vteřinu se netrápit," řekla. „Protože se hodně trápím a stresuji. Nejsem hippie pořád, někdy jsem opravdovým člověkem, který chce jednat, být obchodníkem a dotáhnout věci do konce. A s tím přichází obrovské množství tlaku a stresu. Déšť je pro mě signálem, abych toho nechala a přestala nad vším příliš přemýšlet.“

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Drew Barrymore (@drewbarrymore)

 

Drew Barrymore se připojila ke Grove Collaborative, přední společnosti zabývající se udržitelnými spotřebitelskými produkty, jako investorka a obhájkyně udržitelnosti. Ve videu kampaně společnosti chválí svého kolegu, Richarda Bransona, zakladatele společnosti Virgin Group, za to, že světu poskytuje „požitek a optimismus“. Branson se aktivně snaží bojovat s plastovou krizí – vyhýbá se jednorázovým plastovým výrobkům. Podnikatel zajišťuje výletní plavby pro dospělé, a i zde cílí na co největší udržitelnost.

„Máme vliv na některé celkem velké společnosti. Takže, když se zaměříte na tyto výletní plavby, nenajdete zde plast na jedno použití. Nebudou tam brčka, která jsou plastová. Nebudou tam plastové láhve na vodu ani plastové nákupní tašky,“ řekla.

Barrymore dodala, že udržitelná změna vyžaduje skupinové úsilí: „Potřebujeme mikro a makro. Potřebujeme společnosti a lidi, kteří mění svět a skutečně mění dění, stejně jako je třeba naše vlastní malé individuální úsilí."

Psali jsme také: Sharon Stone sdílela fotografii s odhalenými vnadami. Ve svých 64 letech se pyšní dokonalými ňadry

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu