Princ Charles a vévodkyně Camilla na svém turné po Kanadě ochutnávali pivo a zmrzlinu

Zahraniční 25. května 2022 | 08:01 — Pavla Krejčí
Návštěvu Kanady si princ Charles i jeho manželka Camilla vskutku užili. Kromě vřelého přivítání měli možnost ochutnat místní pivo a lahodnou zmrzlinu.
Princ Charles a Camilla na cestách / Depositphotos

Další ze světových turné, pořádaných v rámci platinového jubilea královny Alžběty oslavující historických 70 let panovnice na trůnu, se uskutečnilo v Kanadě, jelikož patří mezi 14 zemí spadajících pod britskou hlavu státu. Princ Charles a Camilla, vévodkyně z Cornwallu, sem přicestovali v úterý 18. května. Princ Charles má ke Kanadě velmi blízko a oficiálně ji navštívil už 18krát. Při předchozí cestě uvedl: „Jako vždy je pro mě zvláštní radostí ocitnout se znovu v Kanadě – na místě, které je mi velmi drahé, nám oběma. Vždy se v Kanadě cítíme jako doma a opravdu nás dojímá vřelé přivítání.“

Královský pár se setkal s premiérem Justinem Trudeauem. Třídenní turné se mělo nést v duchu poznávání a řešení složitých otázek. Kanada se totiž potýká se skandálem – ve školách umíraly děti domorodců.

Krátce po příjezdu princ Charles promluvil v budově Konfederace: „Když se díváme na naši společnou budoucnost, jako jeden lid sdílející jednu planetu, musíme najít nové způsoby, jak se vyrovnat s temnějšími a obtížnějšími aspekty minulosti: uznat, smířit se a snažit se konat lépe. Je to proces, který začíná nasloucháním.“

„Vím, že naše návštěva tento týden přichází v důležitý okamžik - s domorodými i nepůvodními obyvateli v celé Kanadě, kteří se zavázali upřímně a otevřeně uvažovat o minulosti a rozhodli se pracovat na novém vztahu pro vytvoření společné budoucnosti." Poté se princ Charles a Camilla setkali se zástupci místních komunit, podniků a organizací.

Královský pár také udělal zastávku v pivovaru Quidi Vidi. Nachází se v rybářské oblasti na východním konci St. John's, hlavního města kanadské provincie Newfoundland a Labrador.  Ochutnali místní piva, a princ Charles si dokonce vyzkoušel pivo natočit do sklenice. Nechyběla ani ochutnávka zmrzliny, kterou si Camilla i přes chladné počasí v ulicích vychutnala.

Princ Charles a Camilla byli také vřele přivítáni školáky z místní školy Assumption School. V ukrajinském kostele byli zase obdarováni chlebem a solí. A nebyla by to pořádná královská zastávka, kdyby se nezúčastnili tradičního sázení stromů.

Když královská návštěva poslední den dorazila do Severozápadních teritorií, promluvil princ Charles s náčelníkem Edwardem Sangrisem a náčelníkem Fredem Sangrisem o problémech, které ovlivňují domorodé obyvatele. Nakonec se radostně zúčastnil tradičního tance.

„Byl opravdu dobrý, měl rytmus. Opravdu vypadal, jako by si to užíval. Znamená to pro nás hodně. Prostě vstal a tančil. Vypadal, jako by to už někdy dělal,“ řekl jeden z náčelníků.

Psali jsme také: Londýnská premiéra filmu Top Gun: Maverick. Kate a William zazářili ve večerních róbách.

Autorský článek, další zdroj: people.com.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu