Princ Charles a vévodkyně Camilla na svém turné po Kanadě ochutnávali pivo a zmrzlinu

Zahraniční 25. května 2022 | 08:01 — Pavla Krejčí
Návštěvu Kanady si princ Charles i jeho manželka Camilla vskutku užili. Kromě vřelého přivítání měli možnost ochutnat místní pivo a lahodnou zmrzlinu.
Princ Charles a Camilla na cestách / Depositphotos

Další ze světových turné, pořádaných v rámci platinového jubilea královny Alžběty oslavující historických 70 let panovnice na trůnu, se uskutečnilo v Kanadě, jelikož patří mezi 14 zemí spadajících pod britskou hlavu státu. Princ Charles a Camilla, vévodkyně z Cornwallu, sem přicestovali v úterý 18. května. Princ Charles má ke Kanadě velmi blízko a oficiálně ji navštívil už 18krát. Při předchozí cestě uvedl: „Jako vždy je pro mě zvláštní radostí ocitnout se znovu v Kanadě – na místě, které je mi velmi drahé, nám oběma. Vždy se v Kanadě cítíme jako doma a opravdu nás dojímá vřelé přivítání.“

Královský pár se setkal s premiérem Justinem Trudeauem. Třídenní turné se mělo nést v duchu poznávání a řešení složitých otázek. Kanada se totiž potýká se skandálem – ve školách umíraly děti domorodců.

Krátce po příjezdu princ Charles promluvil v budově Konfederace: „Když se díváme na naši společnou budoucnost, jako jeden lid sdílející jednu planetu, musíme najít nové způsoby, jak se vyrovnat s temnějšími a obtížnějšími aspekty minulosti: uznat, smířit se a snažit se konat lépe. Je to proces, který začíná nasloucháním.“

„Vím, že naše návštěva tento týden přichází v důležitý okamžik - s domorodými i nepůvodními obyvateli v celé Kanadě, kteří se zavázali upřímně a otevřeně uvažovat o minulosti a rozhodli se pracovat na novém vztahu pro vytvoření společné budoucnosti." Poté se princ Charles a Camilla setkali se zástupci místních komunit, podniků a organizací.

Královský pár také udělal zastávku v pivovaru Quidi Vidi. Nachází se v rybářské oblasti na východním konci St. John's, hlavního města kanadské provincie Newfoundland a Labrador.  Ochutnali místní piva, a princ Charles si dokonce vyzkoušel pivo natočit do sklenice. Nechyběla ani ochutnávka zmrzliny, kterou si Camilla i přes chladné počasí v ulicích vychutnala.

Princ Charles a Camilla byli také vřele přivítáni školáky z místní školy Assumption School. V ukrajinském kostele byli zase obdarováni chlebem a solí. A nebyla by to pořádná královská zastávka, kdyby se nezúčastnili tradičního sázení stromů.

Když královská návštěva poslední den dorazila do Severozápadních teritorií, promluvil princ Charles s náčelníkem Edwardem Sangrisem a náčelníkem Fredem Sangrisem o problémech, které ovlivňují domorodé obyvatele. Nakonec se radostně zúčastnil tradičního tance.

„Byl opravdu dobrý, měl rytmus. Opravdu vypadal, jako by si to užíval. Znamená to pro nás hodně. Prostě vstal a tančil. Vypadal, jako by to už někdy dělal,“ řekl jeden z náčelníků.

Psali jsme také: Londýnská premiéra filmu Top Gun: Maverick. Kate a William zazářili ve večerních róbách.

Autorský článek, další zdroj: people.com.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...