Princ William zavtipkoval o královnině věku na koncertě k platinovému jubileu. Vystoupil i princ Charles

Zahraniční 05. června 2022 | 17:59 — Pavla Krejčí
Na Platinové party v paláci princ William vystoupil s projevem, v němž zavtipkoval o věku královny. „Žádná babička nikomu neděkuje, že mluví o jejím věku,“ řekl. Poté se svou řečí přišel i princ Charles, který pyšně mluvil o královně i zesnulém otci, princi Philipovi.
Princ William vzdal hold královnině práci během její vlády / Depositphotos

Na sobotní oslavě platinového jubilea královny proběhl slavnostní koncert. Během něj na pódiu promluvili princ William a princ Charles, aby uctili a oslavili práci, kterou královna po celou dobu vlády vykonávala pro záchranu přírody.

Princ William vystoupil během části pořadu Our Green Planet. Ten byl zahájen předem nahranými slovy Davida Attenborougha, v něm přítomní mohli spatřit dechberoucí snímky přírody.

William vyšel na pódium a prohlásil: „Dobrý večer všem. Je úžasné být tu s vámi v tuto neuvěřitelnou noc. A je skvělé vidět, jak se Buckinghamský palác proměnil v IMAX obrazovku!" Poté věnoval několik slov práci svého otce a zesnulého dědečka prince Philipa, načež obrátil pozornost k samotné královně.

„Zatímco žádná babička nikomu neděkuje, že mluví o jejím věku, moje vlastní babička žije už skoro století," řekl. „Za tu dobu lidstvo těžilo z nepředstavitelného technologického rozvoje a vědeckých průlomů. A ačkoli tyto průlomy zvýšily naše povědomí o dopadu, který mají lidé na náš svět, naše planeta se stala křehčí. Dnes, v roce 2022 - kdy královna oslavuje Platinové jubileum – naléhavá potřeba ochrany a obnovy naší planety nebyla nikdy důležitější.“ A pak dodal: „Ale stejně jako ona jsem optimista."

Vévoda z Cambridge pokračoval: „Dnešní noc byla plná takového optimismu a radosti - a přinesla i naději.  Pokud společně využijeme to nejlepší z lidstva a obnovíme naši planetu, ochráníme ji pro naše děti, pro naše vnoučata a pro budoucí generace."

Společně s princem Williamem hvězdně obsazený koncert navštívila i jeho manželka Kate Middleton a jejich nejstarší děti princezna Charlotte a princ George. Po princově projevu nadšeně mávali vlajkami Union Jack. Téhož dne také navštívili Wales v rámci jubilejního víkendu.

Následně na pódium vystoupil princ Charles i s manželkou Camillou, vévodkyní z Cornwallu aby přednesl svůj projev. „Vaše Veličenstvo, mami," začal. „Rozsah dnešní večerní oslavy a projev vřelosti a náklonnosti během celého tohoto jubilejního víkendu, je náš způsob, jak poděkovat - poděkovat ze strany Vaší rodiny, země, Commonwealthu, vlastně celého světa."

„Vaše rodina nyní zahrnuje čtyři generace. Jste naše hlava státu. A jste také naše matka. Vaše 'síla a přítomnost' nám dnes večer moc chybí, ale jsem si jistý, že tu jste svých duchem... Můj táta by si show užil a připojil by se k nám z celého srdce v oslavě všeho, co i nadále děláte pro svou zemi a svůj lid.“

Dále princ Charles dodal: „Vím, co mé matce každé ráno pomáhá vstát," řekl. „Vy všichni, dámy a pánové."

Závěrem davu oznámil, že pokud budou jásat dostatečně hlasitě, královna je dozajista uslyší z hradu, který je vzdálený pouze 20 mil.

Psali jsme také: Velkou Británii ovládly velkolepé oslavy platinového jubilea. Kdo z královské rodiny vystoupil na balkoně Buckinghamského paláce?

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak