Velkou Británii ovládly velkolepé oslavy platinového jubilea. Kdo z královské rodiny vystoupil na balkoně Buckinghamského paláce?

Zahraniční 03. června 2022 | 13:26 — Pavla Krejčí
Dlouho očekáváné oslavy platinového jubilea královniny vlády konečně vypukly. Královská rodina vystoupila na balkoně Buckinghamského paláce a pozdravila britské občany. Zúčastnili se však pouze úřadující členové.
Trooping the Colour je tradiční akce konaná v červnu / Depositphotos

Alžběta ve čtvrtek během Trooping the Color pyšně vystoupila na balkoně Buckinghamského paláce a ukázala tak, že 70 let její vlády je velkým a důležitým historickým milníkem. Po jejím boku se objevil její bratranec, vévoda z Kentu.

Oblékla si světle modrý komplet zdobený perleťovým a diamantovým lemem, který pochází od její osobní švadleny a zároveň blízké přítelkyně Angely Kelly. Totožný kostýmek měla na svém nově vydaném portrétu u příležitosti platinového jubilea. Outfit doplnila jedním ze svých typických klobouků se širokou krempou. Ačkoliv ji trápí problémy s pohyblivostí a při chůzi se opírala o hůlku, vykračovala si jako pravá královna, kterou skutečně je.

Akce se však tento rok lišila. Právě kvůli přetrvávající indispozici vynechala Alžběta hlavní průvod a ukázala se rovnou na palácovém balkoně. V posledních třech letech se kvůli probíhající pandemii akce konala ve skromnějších poměrech. Velký vojenský průvod byl nahrazen zkrácenými průvody na hradě Windsor. Letošní ročník oslav se konečně mohl uskutečnit v plné parádě.

Po přehlídce se na balkoně objevili úřadující členové královské rodiny. Princ Charles s manželkou Camillou, vévodkyní z Cornwallu, dále princ William a Kate Middleton společně i s jejich třemi dětmi, princi Georgem a Louisem a princeznou Charlotte. Dále královnu doprovázel syn princ Edward a jeho manželka Sophie, hraběnka z Wessexu, a také jejich dvě děti, lady Louise a James, vikomt Severn. Nechyběla ani princezna Anne s manželem Timothym Laurencem.

Královskou rodinu nedoplnil princ Harry, Meghan Markle a princ Andrew, který je navíc pozitivní na COVID-19. Již před začátkem slavností královna učinila oznámení, že nebudou součástí veřejného vystoupení na balkoně Buckinghamského paláce, jelikož nenáleží mezi úřadující členy rodiny. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu společně s dětmi sledovali průvod z kanceláře generálmajora, a poté se zúčastnili dění po vojenském průvodu.

Trooping the Colour se koná každoročně 2. června. Letos se však nese v mnohem slavnostnějším duchu. Během prodlouženého víkendu se koná nespočet akcí. Po celé zemi je navíc rozsvíceno přes 3000 majáků včetně obrovského stromu před Buckinghamským palácem.

Psali jsme také: Korunovační šaty královny Alžběty z roku 1953 budou vystaveny na hradě Windsor

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci nedávno zjistili, že všechny banány obsahují radioaktivní izotopy

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu