Karel Šíp vydává další knihu. Vzpomíná v ní i na Gotta

České 29. listopadu 2021 | 09:26 — Mirka Malá
Oblíbený bavič a moderátor Karel Šíp vydává svoji další knihu. Dal jí název Do hrobu si to nevemu a je tedy logické, že knížka je plná vzpomínek a humoru, který Karlu Šípovi není cizí.
Šíp vydává už svoji třetí knihu / Se svolením Jaroslava Fikoty

"Vážený a milý čtenáři. Oceňuji tvůj vkus, protože tě zaujala tato knížka. Asi bys rád věděl, co uvnitř najdeš. Takhle. V běhu času se mi sejdou nápady, úvahy i zasuté vzpomínky, o které se chci podělit. Takže se třeba dočteš, jak jsem poznal Karla Gotta a co jsem o něm zatím nikomu neřekl. Představím ti i svůj názor na přistání na Marsu. A nejrůznější záhady. Ty mě zajímaly odjakživa. Víc už musíš zjistit sám, snad se u toho zasměješ v míře vrchovaté,“ prozradil Karel Šíp, který kromě autobiografie Bavič napsal i knihu Karneval paměťových buněk.

Šíp miluje záhady

Název knihy Do hrobu si to nevemu napadl autora z logiky věci. "Jsou to všemožné nápady, úvahy a vzpomínky, pro které nemám jiné uplatnění. Tyto věci mi zkrátka táhnou hlavou, pokud zrovna nestojím na jevišti,“ popisuje Šíp, který v knize nemohl opomenout vzpomínky na slavného Karla Gotta. "Na Karla si nelze nevzpomenout, příležitostí je dost, stále je přítomen v éteru, vysílají se reprízy jeho koncertů, hrají se jeho písně, zkrátka je tu pořád s námi.“

 

Sám Šíp pro mnohé překvapivě přiznává, že je velkým milovníkem záhad. "Mám je rád a mnohé jsem nakousl právě v knížce Do hrobu si to nevemu. Ale moje úvahy jsou nahodilé, dumám o nich nesystematicky, jak mi zkrátka přijdou na mysl. A snažím se jim nějak přijít na kloub, často je to předmět mé osobní zábavy,“ popisuje svůj koníček Šíp, kterého mají diváci rádi především pro jeho vtipnou povahu. "Důvodů k smíchu je kolem nás spousta, jen je třeba je správně rozpoznat. Snažím se, aby ty veselé věci v mojí mysli přebily ty neveselé, kterých je bohužel stále víc.“

Na další knihu ale Šíp nemyslí. "Nejsem spisovatel, psaním se neživím, je to pro mě zábava, většinou letní zábava, protože v létě mám volno. Když se k tomu přidá pandemie, pro mě je to ideální čas na psaní, protože toho volna mám víc než jindy,“ uzavírá Šíp. Dále čtěte: Historie se bohužel opakuje. Pohádka Tajemství staré bambitky nebude, zrušil ji covid.

Zdroj: Albatros.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V loňském roce stáhli lidé více než 230 miliard aplikací. Podle expertů se jedná o varovný signál

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Zavřít reklamu