Karel Šíp vydává další knihu. Vzpomíná v ní i na Gotta

České 29. listopadu 2021 | 09:26 — Mirka Malá
Oblíbený bavič a moderátor Karel Šíp vydává svoji další knihu. Dal jí název Do hrobu si to nevemu a je tedy logické, že knížka je plná vzpomínek a humoru, který Karlu Šípovi není cizí.
Šíp vydává už svoji třetí knihu / Se svolením Jaroslava Fikoty

"Vážený a milý čtenáři. Oceňuji tvůj vkus, protože tě zaujala tato knížka. Asi bys rád věděl, co uvnitř najdeš. Takhle. V běhu času se mi sejdou nápady, úvahy i zasuté vzpomínky, o které se chci podělit. Takže se třeba dočteš, jak jsem poznal Karla Gotta a co jsem o něm zatím nikomu neřekl. Představím ti i svůj názor na přistání na Marsu. A nejrůznější záhady. Ty mě zajímaly odjakživa. Víc už musíš zjistit sám, snad se u toho zasměješ v míře vrchovaté,“ prozradil Karel Šíp, který kromě autobiografie Bavič napsal i knihu Karneval paměťových buněk.

Šíp miluje záhady

Název knihy Do hrobu si to nevemu napadl autora z logiky věci. "Jsou to všemožné nápady, úvahy a vzpomínky, pro které nemám jiné uplatnění. Tyto věci mi zkrátka táhnou hlavou, pokud zrovna nestojím na jevišti,“ popisuje Šíp, který v knize nemohl opomenout vzpomínky na slavného Karla Gotta. "Na Karla si nelze nevzpomenout, příležitostí je dost, stále je přítomen v éteru, vysílají se reprízy jeho koncertů, hrají se jeho písně, zkrátka je tu pořád s námi.“

 

Sám Šíp pro mnohé překvapivě přiznává, že je velkým milovníkem záhad. "Mám je rád a mnohé jsem nakousl právě v knížce Do hrobu si to nevemu. Ale moje úvahy jsou nahodilé, dumám o nich nesystematicky, jak mi zkrátka přijdou na mysl. A snažím se jim nějak přijít na kloub, často je to předmět mé osobní zábavy,“ popisuje svůj koníček Šíp, kterého mají diváci rádi především pro jeho vtipnou povahu. "Důvodů k smíchu je kolem nás spousta, jen je třeba je správně rozpoznat. Snažím se, aby ty veselé věci v mojí mysli přebily ty neveselé, kterých je bohužel stále víc.“

Na další knihu ale Šíp nemyslí. "Nejsem spisovatel, psaním se neživím, je to pro mě zábava, většinou letní zábava, protože v létě mám volno. Když se k tomu přidá pandemie, pro mě je to ideální čas na psaní, protože toho volna mám víc než jindy,“ uzavírá Šíp. Dále čtěte: Historie se bohužel opakuje. Pohádka Tajemství staré bambitky nebude, zrušil ji covid.

Zdroj: Albatros.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...