Londýnský soud rozhodl, že poslední vůle prince Filipa má zůstat tajná po 90 let. Na závěti je něco divného

Zahraniční 20. září 2021 | 17:52 — Mirka Malá
Vůle prince Filipa má zůstat tajná po dobu alespoň 90 let, aby byla chráněna "důstojnost“ královny Alžběty II. i dalších členů královské rodiny. Rozhodl tak londýnský soud.
Další 2 fotografie v galerii
Obsah závěti manžela královny Alžběty se veřejnost nedozví / Depositphotos

Soudce McFarlane, který nebyl informován o obsahu závěti kromě data jeho provedení a totožnosti jejího jmenovaného vykonavatele, rozhodl, že po uplynutí 90letého období lze provést soukromý proces, aby se zjistilo, zda by dokumenty měly být odpečetěny, jak uvedla BBC.

"Je třeba posílit ochranu poskytovanou skutečně soukromým aspektům života této omezené skupiny jednotlivců, aby byla zachována důstojnost panovníka a blízkých členů jeho rodiny,“ obhajoval soudce svoje rozhodnutí.

Co je na závěti divného?

McFarlane údajně řekl, že v červenci uspořádal slyšení s právníky zastupujícími zesnulého vévodu z Edinburghu a generálním prokurátorem, který zastupuje veřejný zájem. Výsledkem je tedy názor, že ačkoliv může být veřejnost zvědavá ohledně soukromých ujednání, která si člen královské rodiny může zvolit ve své vůli, neexistuje skutečný veřejný zájem na tom, aby veřejnost znala tyto zcela soukromé informace.

Co je skutečně na závěti divného, nebo co se v ní může skrývat šokujícího, se veřejnost skutečně nejspíš nedozví. Už téměř jedno celé století je obvyklou praxí, že závěti vyšších královských členů nejsou oddtajněny veřejnosti.

Philip zemřel ve věku 99 let 9. dubna na hradě Windsor. V jeho poslední vůli by tedy měli být upřednostněni především jeho 95letá manželka královna Alžběta II, jejich dcera princezna Anne a tři synové, tedy princ Charles, princ Andrew a princ Edward. Philip má také osm vnoučat včetně prince Williama a prince Harryho a mnoho pravnoučat včetně prince George, princezny Charlotte, prince Louise, Archieho, Lilibet Diany a chlapečka princezny Eugenie Augusta. Dále čtěte: Eva Decastelo se rozmluvila o svém manželovi i nejhorším dárku, který v životě dostala.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Česká armáda dostane do výzbroje těžká vozidla Tatra. Tentokrát palivové cisterny

Stačí třicet kaštanů a připravíte mast, která uleví...

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Aku nářadí a stroje v chladu trpí. Připravte je na zimu pro...

Stihnout zazimovat jahodníky musíte ještě před mrazy. Jinak...

Zavřít reklamu