Nejočekávanější oslavy Velké Británie byly završeny. Královna Alžběta poděkovala fanouškům a vydala prohlášení

Zahraniční 07. června 2022 | 10:20 — Pavla Krejčí
Čtyřdenní jubilejní oslavy v neděli skončily. Královna Alžběta reagovala tím, že vydala prohlášení, v němž emotivně děkovala za účast všech.
Královna Alžběta vydala emotivní prohlášení / Depositphotos

Nejočekávanější oslavy Velké Británie byly završeny. Královně Alžbětě bylo během mnoha proslovů poděkováno za její službu zemi. A přestože se panovnice držela v povzdálí na hradě Windsor, bedlivě sledovala téměř každé dění. V neděli na znamení ukončení Platinového jubilea vydala prohlášení, v němž nešetřila sentimentem.

„Pokud bych měla jako vaše královna shrnout 70 let vlády, neexistuje žádný průvodce, kterého bych se mohla držet.  Je to opravdu poprvé," uvedla v prohlášení. „Ale byla jsem pokořena a hluboce dojata, že tolik lidí vyšlo do ulic, aby oslavilo mé Platinové jubileum."

Panovnice pokračovala: „I když jsem se možná nezúčastnila každé události osobně, mé srdce bylo s vámi všemi; a jsem odhodlána vám sloužit společně se svou rodinou, jak nejlépe dovedu. 

„Byla jsem inspirována laskavostí, radostí a blízkostí, které byly v posledních dnech tak evidentní, a doufám, že tento obnovený pocit sounáležitosti budu nést v sobě ještě mnoho let," řekla. „Upřímně vám děkuji za vaše přání všeho dobrého a za roli, kterou jste všichni sehráli v těchto šťastných oslavách."

Královna Alžběta se objevila na zahájení jubilejních oslav na palácovém balkoně během Trooping the Colour, nicméně po dobu trvání prodlouženého víkendu kvůli zdravotním problémům zůstávala v pohodlí hradu Windsor. Nenechala si však ujít velkolepé finále a vystoupila znovu po boku rodiny na balkoně Buckinghamského paláce. Připojil se k ní princ Charles, Camilla, vévodkyně z Cornwallu, princ William, Kate Middleton a jejich děti, princ George, princezna Charlotte a princ Louis. Poté zazněla státní hymna God Save the Queen, při níž rodina zpívala.

Ačkoliv je královna velkou fanynkou dostihů a koně jsou její láskou, nezúčastnila se sobotního Epsomského derby.  Je však skoro jisté, že svůj oblíbený dostih sledovala v televizi. Nebyla ani součástí Platinového večírku v paláci, který se konal téhož dne, ale akci zahájila předem nahranou scénkou, v níž nechyběl Medvídek Paddington.

Psali jsme také: Princ William zavtipkoval o královnině věku na koncertě k platinovému jubileu. Vystoupil i princ Charles

Autorský článek, další zdroj: Twitter, people.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Shakiru ve Španělsku čeká soud za daňové podvody. Hrozí jí 8 let vězení

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Zavřít reklamu