Herečka Anne Heche utrpěla těžké poranění mozku a neočekává se, že přežije

Zahraniční 12. srpna 2022 | 17:37 — Pavla Krejčí
Herečka Anne Heche je po nehodě 5. srpna v kritickém stavu. Její zástupce v prohlášení uvedl, že utrpěla po autonehodě katastrofální poranění mozku. Šance na přežití jsou malé a v současné době probíhají plány na dárcovství orgánů.
Anne Heche prý utrpěla závažné poranění mozku / Depositohotos

Herečka Anne Heche, která se proslavila například rolí ve filmu Šest dní, sedm nocí po boku Harrisona Forda čelí chmurné prognóze. Po vážné nehodě všichni věřili, že bude v pořádku, nyní její mluvčí uvedl, že utrpěla katastrofální poranění mozku.

„Bohužel Anne kvůli své nehodě utrpěla těžké anoxické poranění mozku a zůstává v kómatu, v kritickém stavu," uvedl zástupce v prohlášení jménem Hecheovy rodiny.

Nakonec vyslovil, co nikdo neočekával. „Nepředpokládá se, že přežije." Fanoušci i kolegové ihned po nehodě na sociálních sítích projevovali podporu jí samotné i její rodině. Po oznámení jejího mluvčího však zůstali doslova šokováni.

Doktoři i rodina počítají s tím nejhorším. Herečka si přála po své smrti darovat orgány, proto se nyní rozbíhají přípravy. „Darovat své orgány bylo již dlouho její volbou a je udržována na podpoře života, aby se zjistilo, zda jsou nějaké životaschopné," řekl její zástupce pro magazín People.

V prohlášení dále stálo, že rodina děkuje za projevenou podporu a péči, kterou ostatní projevili po vážné autonehodě z 5. srpna. „Chceme poděkovat všem za jejich milá přání a modlitby za Annino uzdravení a poděkovat obětavému personálu a úžasným sestrám, které se o Anne staraly v Grossman Burn Center, v nemocnici West Hills.“

Zástupce promluvil o odkaze, který po sobě herečka zanechává. „Anne měla obrovské srdce a svým velkorysým duchem se dotkla každého, koho potkala,“ řekl jménem rodiny. „Víc než svůj mimořádný talent považovala za svou celoživotní práci šíření laskavosti a radosti – zvláště pohnula jehlou, aby přijala toho, koho miluje. Bude se na ni pamatovat pro její odvážnou upřímnost a pro její světlo ji budeme velmi postrádat."

Devětapadesát hasičů bojovalo s požárem, který zachvátil jak Hecheino auto, tak dům, do kterého narazila. Heche byla údajně schopna komunikovat v době své záchrany, ale krátce nato ztratila vědomí a už ho nenabyla. Od té doby je v kómatu. „Má závažné plicní poranění, vyžadující mechanickou ventilaci, a popáleniny, které vyžadují chirurgický zákrok. Je v kómatu a od té doby krátce po nehodě nenabyla vědomí."

Rodina nyní prožívá těžké časy. Heche je matkou syna Homera (20), kterého má z manželství s Coleym Laffoonem. Podporu vyjádřili i její bývalí partneři jako Thomas Jane, který ji označil za „jeden ze skutečných talentů své generace“.

Heche se v kariéře dařilo a v posledních měsících byla skutečně zaneprázdněna. Věnovala se hned několika projektům. Natočila film Lifetime's Girl in Room 13, který bude mít premiéru letos na podzim. Měla se také objevit v připravovaném hororovém thrilleru Full Ride, dále ve filmu All Rise on OWN nebo v pořadu Idol na HBO. Mezi jedny z posledních snímků patří psychologické thrillery The Vanished a 13 Minutes. Psali jsme také: Ashton Kutcher promluvil o vážném onemocnění. Před lety se ocitl na hranici života a smrti, trpěl vzácnou poruchou

Autorský článek, další zdroje: people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...