Ashton Kutcher promluvil o vážném onemocnění. Před lety se ocitl na hranici života a smrti, trpěl vzácnou poruchou

Zahraniční 11. srpna 2022 | 13:14 — Pavla Krejčí
Ashton Kutcher promluvil o vážném onemocnění, které ho potkalo před dvěma lety. Prozradil, že na čas ztratil zrak, sluch a celkově vážná porucha vyřadila z fungování jeho rovnováhu těla.
Ashton Kutcher zažil těžké chvíle / Depositphotos

Ashton Kutcher prozradil, že má „štěstí, že je naživu“. Před dvěma lety ho totiž potkala vzácná autoimunitní porucha, která ho doslova vyřadila z normálního života. Nemohl chodit, neslyšel a chvíli ani neviděl. Tehdy prý prožil opravdu velké obavy o svůj život.

Herec podrobně popsal hrozné příznaky, kterými trpěl v epizodě pořadu Running Wild, kde rozmlouval s Bearem Gryllsem.

Před dvěma lety jsem měl takovou zvláštní, super vzácnou formu vaskulitidy, která mě připravila o zrak i sluch, vypadlo to, jako by se rozpadla celá moje rovnováha. Trvalo mi rok, než jsem to všechno znovu dal do pořádku," svěřil se.

Vaskulitida napadá zdravé krevní cévy, což způsobuje jejich otoky a zúžení. Příčina je často neznámá, ale říká se, že je většinou spuštěna infekcí nebo nějakým lékem.

Přestože zažil skutečně těžké okamžiky, Ashton přiznal, jak mu tato děsivá zkušenost poskytla nově nalezené vnímání vlastního zdraví a smyslů. Vysvětlil, že si nikdy neuvědomil, jak zásadní jsou, dokud o všechno nepřišel. „Nedoceňujete to, dokud to nezmizí."

Pokračoval: „Dokud jste naživu, nevíte, jestli ještě někdy budete moci vidět, nevíte, jestli ještě někdy budete moci slyšet. Nevíte, jestli ještě někdy budete moci chodit,“' řekl o pocitech, které ho v domě postižení sžíraly. Také přiznal, že je „šťastný, že je naživu“. Po jeho přiznání moderátor ocenil sílu, s jakou se postavil nepřízni osudu a boji s onemocněním.

Ashton přijímá výzvy i strasti života se vším všudy. Takové zkušenosti považuje za příležitosti, jak dále duševně růst. „Ve chvíli, kdy začnete vidět své překážky jako věci, které jsou pro vás stvořené, aby vám daly to, co potřebujete, pak vás život začne bavit, že? Začnete surfovat na svých problémech, místo abyste žili pod nimi."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený In Touch Weekly (@intouchweekly)

Vážnou poruchou trpěl během pandemie koronaviru, proto situace byla o to víc vážnější. Než se plně uzdravil, přišel o spoustu pracovních příležitostí a na čas se nemohl naplno věnovat své ženě Mile Kunis a dvěma dětem.

Ashton i Mila ví, že pomoc jiných lidí je neocenitelná. Když vypukla válka na Ukrajině, kde se Kunis narodila, aktivně pořádali sbírky ve snaze pomoci válkou zmítané zemi.

V březnu, kdy začala válka, dvojice spustila stránku GoFundMe s cílem vybrat peníze pro ukrajinské občany. Během pěti dnů se podařilo vybrat téměř 18 milionů dolarů. K dnešnímu dni sbírka vybrala něco málo přes 30 milionů dolarů.

Psali jsme také: Eva Longoria vzpomíná na svá manželství. Promluvila o žárlivosti i o nejlepším muži, kterého potkala

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...