Herečka Ashley Judd se vypořádala se svým traumatem a setkala se s mužem, který ji znásilnil

Zahraniční 30. července 2022 | 10:25 Pavla Krejčí
Bavit se o traumatických událost není jednoduché. Herečka Ashley Judd však ukázala, že je potřeba o tom mluvit. Nyní otevřela svou třináctou komnatu, když prozradila, že byla kdysi znásilněna. Dokonce se s pachatelem po letech setkala, aby s ním vedla „konverzaci o nápravě a spravedlnosti“.
Herečka Ashley Judd si několikrát prošla traumatickými událostmi / Depositphotos

Celebrity v posledních letech otevřeně sdílejí události ze svých životů, které v mnoha případech nejsou vůbec příjemné. Mezi ně patří i známá herečka Ashley Judd. V podcastu Healing with David Kessler řekla, že byla v roce 1999 znásilněna a později se „pokusila najít“ svého násilníka, který se během jejího pátrání „velmi snadno vynořil“.

Začátkem rozhovoru řekla: „Abych to zkrátila, skončili jsme spolu v houpacích křeslech u potoka," řekla. „A já jsem řekla: ,Velmi mě zajímá příběh, který jsi celé ty roky nesl.' A pak jsme vedli rozhovor o restorativní spravedlnosti."

Chtěla jsem se o ten příběh podělit, protože existuje mnoho způsobů, jak se vyléčit ze smutku, a je důležité připomenout posluchačům, že jsem od něj nic nepotřebovala a že se napravil a vyjádřil hlubokou lítost, protože uzdravení ze smutku je vnitřní práce,“ dodala Judd.

Během rozhovoru se Kessler zamyslel nad tím, že si lidé „možná neuvědomují“, jak se smutek může vztahovat i na následky znásilnění nebo napadení: „Ztratíte nevinnost.“ Judd s jeho slovy souhlasila a dodala: „Člověk ztrácí bezpečí. Ztratila jsem pocit důvěry, ale díky uzdravení jsem získala sama sebe."

Přestože se odhodlala k rozhovoru se svým násilníkem, řekla, že „nepotřebovala jeho spolupráci“, aby se mohla vyléčit. „Bylo to kvůli tomu, protože jsem měla příležitost pracovat na svém traumatu a smutku, mohla jsem se léčit a mohla se posunout ve svém vlastním vědomí a spojit se v ženských koaličních prostorech s ostatními přeživšími," vysvětlila Judd.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ashley Judd (@ashley_judd)

 

Judd v roce 2019 řekla, že „přežila třikrát znásilnění“. Patří mezi obhájkyně práv na potrat, protože jeden z incidentů vedl k těhotenství.

„Jsem velmi vděčná, že jsem měla přístup k bezpečnému a legálnímu potratu," řekla na summitu Women in the World v New Yorku. „Protože násilník, který je Kentuckian, stejně jako já, a já bydlím v Tennessee, má otcovská práva v Kentucky a Tennessee. Musela bych být spolurodičem se svým násilníkem.“

Judd dodala: „Takže mít bezpečný přístup k potratům bylo pro mě osobně důležité, a jak jsem řekla dříve, demokracie začíná v nás samých. Neměli bychom regulovat to, co se rozhodneme dělat se svým tělem."

Ashley Judd hrála v mnoha významných filmech – Dvojí obvinění, Těžký zločin, Podivná tajemství, Můj přítel delfín, Pád Bílého dům, Divergence a další. Psali jsme také: Představitelka nejnovější Lary Croft promluvila o potratu. Alicia Vikander řekla, že to bylo extrémní a bolestivé

Autorský článek, další zdroje: people.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu