Představitelka nejnovější Lary Croft promluvila o potratu. Alicia Vikander řekla, že to bylo extrémní a bolestivé

Zahraniční 27. července 2022 | 15:15 — Pavla Krejčí
Herečka Alicia Vikander se rozmluvila o svém soukromí. Ačkoliv váhala se sdílením, přiznala veřejnosti, že před pár lety prožila opravdu traumatický potrat. Nyní se však těší z ročního potomka.
Alicia Vikander váhala, jestli mluvit o svém potratu / Depositphotos

Ačkoliv má Alicia Vikander za sebou spoustu významných filmů, nejvíce se zapsala do podvědomí svou rolí v Dánské dívce a ztvárněním odvážné archeoložky Lary Croft. Převzala tak žezlo od ikonické Angeliny Jolie. Na pracovní příležitosti si nemůže stěžovat, v soukromém životě však měla období, kdy si myslela, že všechno skončilo.

Alicia Vikander nedávno prozradila, že před početím dítěte, které má se svým nynějším manželem Michaelem Fassbenderem, utrpěla „extrémní a bolestivý“ potrat.

Herečka popsala, že po potratu nebyla cesta k vytouženému dítěti vůbec jednoduchá. „Máme dítě, ale chtělo to čas," řekla 33letá herečka pro britské vydání The Times. „Chvíli jsem se snažila otěhotnět," pokračovala. „Prožívala jsem nelehké časy během pandemie koronaviru. Chvíli jsem se trápila… A nějakou dobu jsem si myslela, že neotěhotním.“

Než se však podělila o nepříjemnou zkušenost s potratem, dlouho nad tím váhala. Nakonec se však rozhodla, že je tato „těžká“ zkušenost příliš „univerzální“ a zasahuje spoustu žen, proto si ji nemohla nechat pro sebe. „Tak trochu jsem se zastavila a pomyslela jsem si: 'Budu o tom mluvit?" řekla. „Ale tolik žen prochází podobnými věcmi."

Na druhou stranu uvedla, že její zkušenost s potratem dala „jiný význam“ její roli ve filmu Světlo mezi oceány, ve kterém její postava Isabel Graysmarková dvakrát potratila. Řekla, že filmy, které se zabývají obtížnými tématy, mohou pomoci jak účinkujícím, tak divákům vyrovnat se s jejich vlastními těžkostmi. Podobný osud prožívala i její postava v nedávné minisérii Irma Vep, která je vysílána na HBO. Vikander ztvárňuje popovou hvězdu, která začne vystupovat bezprostředně po potratu.

„Potrat byl tak extrémní, bolestivý, a samozřejmě jsem si ihned vzpomněla, že jsem dělala tento film,“ řekla.

Vikander přirovnala fiktivní celebritu ke svým kolegům a řekla: „Někdy procházíte věcmi, které jsou v životě těžké, a pokud máte práci v kanceláři, můžete se na chvíli vzdálit. Ale jsou chvíle, kdy jsem já nebo kolegové něčím prošli a... No, nechápu, jak se poté dostali zpátky na červený koberec,“ pokračovala. „Aby se setkali s lidmi, kteří se ptali: 'Jak se máš?' Vzhledem k tomu, čím právě prošli? Většina lidí by nebyla schopna vyjít ze svého domu."

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Queen Alicia Vikander

 

Když se herečce nakonec podařilo otěhotnět, držela svůj stav v soukromí. Informace přišla až ve chvíli, kdy byli manželé v srpnu 2021 spatřeni s kočárkem. Vikander novinu potvrdila o měsíc později, ale rozhodla se nesdělit jméno ani pohlaví dítěte.

Manželé si své soukromí úpěnlivě střeží již od roku 2014, kdy spolu začali randit. Vzali se v roce 2017 ve Španělsku. Psali jsme také: Alec Baldwin má i přes nešťastnou nehodou aktivní a šťastný soukromý život. Vysvětlil, proč má s manželkou tolik dětí

Autorský článek, další zdroj: people.com, pagesix.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...