Královská múza Kate Middleton se zúčastnila Wimbledonu. Znovu oblékla krásné modro-bílé šaty

Zahraniční 08. července 2022 | 11:07 — Pavla Krejčí
Kate Middleton se s princem Williamem zúčastnila Wimbledonu a všem přítomným vyrazila dech v modrých puntíkatých šatech. Oslnivé šaty byly dokonalou královskou volbou a zároveň jimi dodržela téma, ve kterém se tenisový turnaj nesl – udržitelnost.
Kate Middleton znovu oslnila v modrých šatech s puntíky / Depositphotos

Vévodkyně z Cambridge se zjevila na Wimbledonu jako královská múza. Zvolila modré šaty s bílými puntíky, které působily elegantně i romanticky. Model pochází od návrhářky Alessandry Rich a jejich obléknutí nebylo náhodné. Kate Middleton chtěla tímto krokem dodržet téma udržitelnosti a neplýtvání, které se pojilo s tímto prestižním tenisovým turnajem. Modro-bílé šaty totiž oblékla již před měsícem během jubilejních oslav královny Alžběty.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Royal Fashion Channel (@royalfashionchannel_)

 

Kate doplnila svůj outfit několika dalšími recyklovanými doplňky ze svého královského šatníku. Mezi nimi byly sluneční brýle Finlay Henrietta, které nedávno nosila na turné na Bahamách, černobílé lodičky a bílá kabelka značky Mulberry Amberley, se kterou byla spatřena už mnohokrát.

Udržitelnost a šetření planety se postupně začíná šířit v mnoha oblastech. Wimbledon letos nezůstal pozadu a zaměřil se na přepracování uniforem zaměstnanců a lidí působících v blízkém kruhu. Módní návrhář Ralph Lauren přepracoval uniformy pro předsedající rozhodčí, čárové rozhodčí a personál pohybující se kolem hřiště. Cílem bylo použít udržitelnější a inovativnější tkaniny, které byly vyrobeny z recyklovaných materiálů. Evian, oficiální vodní sponzor Wimbledonu, také podporuje ekologický dress code ve svém VIP apartmá. To letos získalo certifikát o uhlíkové neutralitě Carbon Trust.

Nebyla by to Kate Middleton, kdyby své oblečení nedoplnila něčím symbolickým. Na šaty si připevnila zelenofialového motýlka, který potvrzoval její status patronky tenisového klubu All England Lawn Tennis Club. Oficiálními barvami klubu jsou totiž tmavě zelená a fialová. Tento znak smí nosit jen několik vybraných lidí – prezident klubu, výbor managementu, viceprezidenti a čtyři členové výkonného personálu.

Společně s manželem princem Williamem seděli v královské lóži a napjatě sledovali zápas mezi srbskou hvězdou Novakem Djokovičem a Italem Jannikem Sinnerem. Kate se Wimbledonu účastní pravidelně po mnoho let. Objevila se zde po boku prince Williama dávno před jejich svatbou. Po jejich boku seděli Kateiny rodiče Carole a Michael Middletonovi.

 

 

Vévodkyně z Cambridge je známá svým zvykem recyklovat dříve nošené oblečení. Nebojí se obléknout ani několik let staré modely, nebo dokonce vintage kousky, které už něco pamatují. Důkazem byly šaty z 50. let pocházející z britského butiku Willow Hilson Vintage, které oblékla během březnového turné po Karibiku.

Bylo to tak trefné, protože na sobě měla všechny ty skvělé karibské barvy. Byl to takový reggaetonový druh šatů plný barev," řekla tehdy pro web People Willow Hilson, zakladatelka zmíněného butiku se sídlem v Cheltenhamu. Psali jsme také: Rozhodnutí o potratech rozhýbalo svět. Meghan Markle řekla, že je to pro ni hluboce osobní

Autorský článek, další zdroj: people.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...