Budoucí monarcha v obležení žen. Princ William dostal suvenýry od fotbalistek

Zahraniční 17. června 2022 | 07:11 — Pavla Krejčí
Princ William si užil zábavné chvíle, když se setkal s ženským fotbalovým týmem, který trénoval na letošní Mistrovství Evropy v ženském fotbale. Dokonce byl obdarován mini dresy pro své děti.
Princ William strávil den s fotbalistkami / Depositphotos

Vévoda z Cambridge strávil středeční odpoledne opravdu netradičně. Vydal se za ženským fotbalovým týmem, který zrovna trénoval na nadcházející ME.

Princ William vyrazil za fotbalistkami

Zdá se, že princ byl opravdu ve svém živlu a pozornost fotbalistek si užíval. Trénink anglického týmu se odehrával v St. George's v Burton upon Trent, který se nachází asi tři hodiny severozápadně od Londýna. Promluvil si nejen se samotnými fotbalistkami, ale i s trenéry, a nakonec jim nezapomněl popřát hodně štětští v nadcházejícím turnaji. Jelikož je Velká Británie hostitelskou zemí, budou se turnaje konat po celé zemi. UEFA Women's Euro 2022 začíná už 6. července.

Princ William v oblasti fotbalu zastává významnou roli. Je prezidentem řídícího orgánu tohoto sportu, Football Association, a tým pravidelně navštěvuje. Před sedmi lety se dokonce památně přidal k ženám v šatně a pózoval s nimi na týmovém snímku.

Královské děti fotbal milují

Princ William domů neodjel s prázdnou, dostal dárky pro své tři děti – prince George (8), princeznu Charlotte (7) a prince Louise (4). Byl překvapen, když mu tým daroval dresy pro malé členy královské rodiny i s jejich jmény na zádech a číslem, které odpovídalo jejich aktuálnímu věku.

Nezapomněl ani hráčkám předat vzkaz od své dcery, která má fotbal v oblibě. Hrdý otec princeznu Charlotte nazval „budoucí hvězdou“ ve fotbale.

„Charlotte chtěla, abych vám řekl, že je opravdu dobrá v brance," řekl William. „Pověděla mi: ,Řekni jim to, prosím.´ Je to začínající hvězda budoucnosti.“

Královské děti mají k fotbalu velmi blízko. Princ George je vášnivým fotbalovým fanouškem. Na svém prvním fotbalovém zápasu byl i se sestrou Charlotte v říjnu 2019, když sledovali zápas mezi kluby Norwich City a Aston Villa na stadionu Carrow Road. Téhož roku dokonce pózoval ve svém anglickém fotbalovém dresu během šestých narozenin. V průběhu minulého roku se zúčastnil několika zápasů společně s rodiči, avšak při posledním – a hlavně prohraném - zápasu s Itálií byl značně naštvaný.

Tento týden je pro Williama poměrně rušný. Navštěvuje totiž jednu akci za druhou. V pondělí se zúčastnil společně se staršími členy rodiny každoroční bohoslužby Podvazkového řádu na hradě Windsor. Druhý den zamířil s manželkou Kate Middleton k památníku obětem tragédie v Grenfell Tower, jelikož se konalo páté výročí požáru, který zabil 72 lidí.  

Psali jsme také: Modré osvěžení během ceremonie na Windsoru. Kate Middleton oblékla nové kabátové šaty

Autorský článek, další zdroj: Instagram, people.com, hellomagazine.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...