Modré osvěžení během ceremonie na Windsoru. Kate Middleton oblékla nové kabátové šaty

Zahraniční 15. června 2022 | 08:04 — Pavla Krejčí
Během významného ceremoniálu Podvazkového řádu měla na sobě Kate Middleton zbrusu nové kabátové šaty v nádherné modré barvě. Pocházejí od její dvorní značky.
Kate Middleton je módní ikonou / Depositphotos

Kate Middleton se v pondělí zúčastnila jedné z nejstarších královských tradic, ceremoniálu Podvazkového řádu na hradě Windsor v kapli sv. Jiří.

Při této příležitosti oblékla modré kabátové šaty od Alexandra McQueena. Šaty svým stylem připomínají jiné kousky, které vévodkyně vlastní. Disponují širokým límcem, páskem a sukní se záhyby. Svůj elegantní styl završila kloboukem s květinami od Juliette Botterill Millinery. Jako doplňky zvolila tanzanitový a diamantový náhrdelník a náušnice od G. Collins & Sons.

Podvazkový řád má opravdu dlouhou tradici. Tento rytířský řád byl založen králem Edwardem III. v roce 1348. Panovník byl fascinován příběhy o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu, proto založil vlastní řád. Ten smí zahrnovat pouze 24 rytířů spolu s královnou. Členové jsou vybíráni osobně panovnicí. Je to čestné vyznamenání pro ty, kteří zastávali veřejnou funkci a přispěli určitým způsobem k národnímu životu nebo panovnici osobně sloužili. Dříve k nim patřil třeba sir Winston Churchill.

Pro vévodkyni Kate má hned dvojí význam. V roce 2008 na tomto ceremoniálu proběhl její královský debut. Byl to významný krok, jelikož královská rodina uznala důležité postavení Kate vedle prince Williama.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cambridge Royal Brasil (@cambridgeroyalbrasil)

Kate v nádherné modré barvě stála s úsměvem na tváři po boku Sophie, hraběnky z Wessexu. Ta vypadala svěže a mladě ve sladce růžových šatech se zvonovými rukávy od Valentina, které již dříve vynesla.

Významná událost se po pandemii konečně vrátila a ihned s plnou parádou. Tento den byl pro královskou rodinu ojedinělý. Camilla Parker Bowlesová byla uvedena jako dáma Podvazkového řádu. V bílých stupňovitých šatech, v nichž vypadala úchvatně, se sametovým pláštěm a s opeřeným kloboukem, kráčela pyšně po boku prince Charlese.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Royal Watcher (@the_royal_watcher)

Královna se kvůli problémům s pohyblivostí nezúčastnila průvodu rytířů, byla však přítomna během zákulisního oběda a obřadu investitury. Po královském rozhodnutí se princ Andrew, který je rovněž členem řádu, účastnil pouze oběda a obřadu mimo zrak veřejnosti.

Psali jsme také: Královský styl podle Kate Middleton. Ohlédnutí za jejími outfity během platinového jubilea

Autorský článek, další zdroj: Instagram, pagesix.com, hellomagazine.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu