Angelina Jolie navštívila Ukrajinu. Zajímá se o osud osiřelých dětí

Zahraniční 03. května 2022 | 11:06 Pavla Krejčí
Válka na Ukrajině je tématem číslo jedna po celém světě. Spousta známých osobností se zapojuje do humanitární pomoci, aby pomohli lidem zasažených válkou. Někteří se nebojí vydat přímo do postižené země, mezi ně patří i Angelina Jolie.
Angelina Jolie se vypravila do Lvova. / Depositphotos

Velké překvapení přišlo pro ukrajinské občany. V kavárně ve městě Lvov byla viděna hollywoodská hvězda Angelina Jolie. Lvov se sice nachází v poměrně bezpečné vzdálenosti od frontové linie, ale v průběhu dubna zažil raketové útoky. Na videu ukrajinské novinářky Mayyi Podgorodetské lze vidět, jak se Jolie usmívá a podepisuje autogram.

Ačkoliv je Jolie vyslankyní OSN, válkou zničenou zemi navštívila „soukromě.“ Podle jejího mluvčího je hereččiným záměrem „podat svědectví o lidském dopadu konfliktu a podpořit civilní obyvatelstvo“. Setkala se s dětmi postiženými válkou, navštívila nemocnice a místní organizace pomáhající zraněným a vysídleným. Také strávila několik momentů s lékaři a dobrovolníky, kteří se starali o děti.

"Dopad, který má válka na generaci ukrajinských dětí, je zničující," uvedla v prohlášení pro NBC News. "Žádné dítě by nikdy nemělo utéct ze svých domovů nebo být svědkem vraždy svých blízkých nebo zažít ostřelování a ničení svých domovů. Přesto je to realita tolika dětí na Ukrajině a po celém světě."

Psali jsme také: Princezna Eugenie bojuje proti modernímu otroctví. Jako první z královské rodiny spustila podcast

Zdroje: vanityfair.com, insider.com, nbcnews.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jsou jeho filmové dny sečteny? Brad Pitt se zamýšlí nad svou kariérou

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu