Do Ruska ani na krok. Sean Penn a Ben Stiller jsou na seznamu osob, kterým je trvale zakázán vstup

Zahraniční 09. září 2022 | 11:43 — Pavla Krejčí
Poté, co podniklo Rusko invazi na Ukrajinu, celebrity z celého světa vyjádřily napadané zemi podporu. Někteří američtí herci se kvůli tomu dostali na seznam lidí, kterým je zakázán vstup do Ruska. Patří mezi ně Sean Penn i Ben Stiller.
Ben Stiller a Sean Penn podpořili Ukrajinu / Depositphotos

Rusko-ukrajinská válka vyvolala po celém světě množství reakcí. Mnoho významných osobností vyjádřilo veřejně Ukrajině podporu. Některým byl dokonce za jejich vystoupení proti Rusku zakázán vstup do země. Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva zahraničních věcí se na seznamu pozoruhodných jmen trvale zakázaných v Rusku objevili Sean Penn a Ben Stiller.

V prohlášení je uvedeno 25 „vyšších úředníků, zástupců podnikatelské a expertní komunity, ale i kulturních osobností“, kteří mají zákaz vstupu do Ruska. Dále v prohlášení stojí, že se tak stalo v reakci na „stále se rozšiřující osobní sankce Bidenovy administrativy vůči ruským občanům“.

USA a další země uvalily sankce na desítky ruských představitelů, nevyjímaje ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho dospělých dcer a údajné milenky. Tento krok odřízl Putina a další od všech amerických finančních systémů a uvolnil veškerá aktiva, která mají v USA.

Podle Variety se na seznamu objevují další američtí občané: senátoři Kyrsten Sinema, Richard Scott, Patrick Toomey Jr. a Mark Kelly; náměstci ministra obchodu Matthew Alexrod, Don Graves, Thea Kandler a Jeremy Pelter a ministryně obchodu Gina Raimondo.

Sean Penn i Ben Stiller vyjádřili svou podporu Ukrajině a neváhali se tam vydat. Penn odcestoval na Ukrajinu, aby pracoval na připravovaném dokumentu o politickém napětí a samotné invazi. V dubnu dokonce magazínu Hollywood Authentic sdělil, že přemýšlel o boji za Ukrajinu.

„Pokud jste byli na Ukrajině, musí vám to projít hlavou,“ řekl tehdy. „A vy si tak nějak říkáte, co je to za století? Protože jsem byl nedávno na benzínce v Brentwoodu a teď přemýšlím o tom, že bych se postavil proti Rusku? Co se to sakra děje?"

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sean Penn (@seanpenn)

V rozhovoru s magazínem People v únoru Penn vyjádřil své myšlenky na hrůzy, kterým ukrajinský lid čelí. „Už teď je to brutální chyba  odebrané životy a zlomená srdce. Pokud neustoupí, věřím, že ruský prezident Putin udělá tu nejstrašnější chybu pro celé lidstvo."

„Prezident Zelenskyj a ukrajinský lid povstali jako historické symboly odvahy a principu. Ukrajina je špičkou oštěpu pro demokratické přijetí snů," dodal.

Stiller se pro změnu setkal přímo se Zelenským jakožto velvyslanec dobré vůle pro OSN. S prezidentem hovořil o potřebách vysídlených Ukrajinců, nazval prezidenta svým „hrdinou“ a upozornil na daň z války.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený UNHCR, the UN Refugee Agency (@refugees)

„Jedna věc je sledovat tuto destrukci v televizi nebo na sociálních sítích. Jiná věc je vidět to všechno na vlastní oči. To je mnohem více šokující," řekl Stiller.

Invaze vyvolala odsouzení po celém světě. Podrobnosti o bojích se každým dnem mění, ale již byly hlášeny stovky mrtvých nebo zraněných civilistů, nevyjímaje děti. Miliony Ukrajinců uprchly a nyní pobývají v různých státech Evropy.

Psali jsme také: Herec Keanu Reeves jako tajemný a štědrý dárce. Založil fond na boj proti rakovině

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...