Bitva mezi Bradem Pittem a Angelinou Jolie pokračuje. Centrem zájmu je teď jejich vinařství

Zahraniční 08. září 2022 | 13:15 — Pavla Krejčí
Kdysi světem milovaný pár si dnes nemůže přijít na jméno. Brad Pitt a Angelina Jolie spolu vedou nekonečnou válku, která se stává stále toxičtější. Jolie na Pitta podává žalobu a obviňuje ho, že jí mstí.
Angelina Jolie a Brad Pitt jen tak válečnou sekeru nezakopou / Depositphotos

Bitva Brada Pitta a Angeliny Jolie už není jen o tom, kdo bude mít právo na výchovu jejich dětí. Bývalí manželé doslova válčí o francouzské vinařství. Poté, co se Jolie snažila prodat svůj podíl ruskému oligarchovi a žádala o odtajnění dokumentů vztahujících se k incidentu, který vedl k rozvodu, se Pitt rozhodl pro odvetu. To alespoň Jolie tvrdí.

Společnost Nouvel založená Jolie podala žalobu o 250 milionů dolarů s tvrzením, že on a parta kamarádů zahájili kampaň s cílem převzít kontrolu nad francouzským vinařstvím. Důvodem podle ní měla být odplata za rozvodové a opatrovnické řízení. Rovněž tvrdí, že cílem bylo, aby nedostala svou část obrovských zisků. V žalobě je dále uvedeno, že se Pitt pokusil využít velkého finančního podílu Jolie ve vinařství, aby ji přinutil podepsat klauzuli o mlčení.

Soudní dokumenty podané v úterý tvrdí, že poté, co dvojice v roce 2008 koupila pozemek o rozloze 1300 akrů na jihu Francie, společně investovali desítky milionů dolarů do jeho vylepšení. Každý z manželů měl 50% podíl. Údajně se dohodli, že herečka bude dohlížet na jejich humanitární projekty, včetně nadace Jolie-Pitt Foundation, zatímco dohled nad investicemi do Château Miraval byl ponechán v rukou Pitta.

Žalobu podala společnost Nouvel, kterou Jolie založila, aby řídila svůj podíl ve vinařství, které nedávno prodala likérovému gigantu Stoli.

„Jako odplatu za rozvodové a opatrovnické řízení se Pitt pustil do mnohostranné, letité kampaně s cílem zmocnit se kontroly nad Château Miraval a přivlastnit si aktiva společnosti ve svůj prospěch i ve prospěch svých vlastních společností a přátel. Sám se jmenoval právoplatným vlastníkem Château Miraval a jeho dvojím cílem bylo uzurpovat hodnotu Jolieiny společnosti Nouvel a získat výhradní vlastnictví Château Miraval,“ uvádí Jolienina společnost.

Dále tvrdí, že po podání žádosti o rozvod Pitt jednoduše provozoval vinařství bez konzultace s Jolie. Když se snažila o větší kontrolu, pokusil se jí zablokovat přístup.

„Ačkoli Jolie nebyla povinna prodat svůj podíl Pittovi, přesto mu nabídla, že mu ho prodá, a vyjednávala s ním měsíce. Když se blížila dohoda, Pittova arogance ji přemohla. Po jedenácté hodině požadoval obtížné a irelevantní podmínky, včetně ustanovení, které mělo Jolie zakázat veřejně mluvit o událostech, které vedly k zániku jejich manželství. Pitt věděl, že velká část bohatství a likvidity Jolie je vázána na její podíl ve vinařství, a využil této skutečnosti, aby se pokusil přinutit Jolie k souhlasu s jeho nepřiměřenými podmínkami.“  

Po údajně opakovaných nabídkách k prodeji, které Pitt odmítal, se Jolie rozhodla prodat společnost Nouvel, včetně svého podílu ve vinařské společnosti, mezinárodní nápojové společnosti Stoli Group. Žaloba v dalším bodě tvrdí, že Pitt odmítl spolupracovat s novým spolumajitelem a šířil lži, že je její majitel Jurij Shefler spojencem Vladimira Putina.

Jolie a Pitt společně koupili zámek po třech letech soužití. V roce 2014 se zde uskutečnila jejich svatba. Jihofrancouzský zámek má 35 pokojů a 1300 akrů pozemků a vinic. Pár jej koupil za 25 milionů dolarů.

Psali jsme také: Popularita Meghan Markle v USA prudce stoupá. Body navíc si získala po posledním rozhovoru

Autorský článek, další zdroje: dailymail.co.uk

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...