Bitva mezi Bradem Pittem a Angelinou Jolie pokračuje. Centrem zájmu je teď jejich vinařství

Zahraniční 08. září 2022 | 13:15 — Pavla Krejčí
Kdysi světem milovaný pár si dnes nemůže přijít na jméno. Brad Pitt a Angelina Jolie spolu vedou nekonečnou válku, která se stává stále toxičtější. Jolie na Pitta podává žalobu a obviňuje ho, že jí mstí.
Angelina Jolie a Brad Pitt jen tak válečnou sekeru nezakopou / Depositphotos

Bitva Brada Pitta a Angeliny Jolie už není jen o tom, kdo bude mít právo na výchovu jejich dětí. Bývalí manželé doslova válčí o francouzské vinařství. Poté, co se Jolie snažila prodat svůj podíl ruskému oligarchovi a žádala o odtajnění dokumentů vztahujících se k incidentu, který vedl k rozvodu, se Pitt rozhodl pro odvetu. To alespoň Jolie tvrdí.

Společnost Nouvel založená Jolie podala žalobu o 250 milionů dolarů s tvrzením, že on a parta kamarádů zahájili kampaň s cílem převzít kontrolu nad francouzským vinařstvím. Důvodem podle ní měla být odplata za rozvodové a opatrovnické řízení. Rovněž tvrdí, že cílem bylo, aby nedostala svou část obrovských zisků. V žalobě je dále uvedeno, že se Pitt pokusil využít velkého finančního podílu Jolie ve vinařství, aby ji přinutil podepsat klauzuli o mlčení.

Soudní dokumenty podané v úterý tvrdí, že poté, co dvojice v roce 2008 koupila pozemek o rozloze 1300 akrů na jihu Francie, společně investovali desítky milionů dolarů do jeho vylepšení. Každý z manželů měl 50% podíl. Údajně se dohodli, že herečka bude dohlížet na jejich humanitární projekty, včetně nadace Jolie-Pitt Foundation, zatímco dohled nad investicemi do Château Miraval byl ponechán v rukou Pitta.

Žalobu podala společnost Nouvel, kterou Jolie založila, aby řídila svůj podíl ve vinařství, které nedávno prodala likérovému gigantu Stoli.

„Jako odplatu za rozvodové a opatrovnické řízení se Pitt pustil do mnohostranné, letité kampaně s cílem zmocnit se kontroly nad Château Miraval a přivlastnit si aktiva společnosti ve svůj prospěch i ve prospěch svých vlastních společností a přátel. Sám se jmenoval právoplatným vlastníkem Château Miraval a jeho dvojím cílem bylo uzurpovat hodnotu Jolieiny společnosti Nouvel a získat výhradní vlastnictví Château Miraval,“ uvádí Jolienina společnost.

Dále tvrdí, že po podání žádosti o rozvod Pitt jednoduše provozoval vinařství bez konzultace s Jolie. Když se snažila o větší kontrolu, pokusil se jí zablokovat přístup.

„Ačkoli Jolie nebyla povinna prodat svůj podíl Pittovi, přesto mu nabídla, že mu ho prodá, a vyjednávala s ním měsíce. Když se blížila dohoda, Pittova arogance ji přemohla. Po jedenácté hodině požadoval obtížné a irelevantní podmínky, včetně ustanovení, které mělo Jolie zakázat veřejně mluvit o událostech, které vedly k zániku jejich manželství. Pitt věděl, že velká část bohatství a likvidity Jolie je vázána na její podíl ve vinařství, a využil této skutečnosti, aby se pokusil přinutit Jolie k souhlasu s jeho nepřiměřenými podmínkami.“  

Po údajně opakovaných nabídkách k prodeji, které Pitt odmítal, se Jolie rozhodla prodat společnost Nouvel, včetně svého podílu ve vinařské společnosti, mezinárodní nápojové společnosti Stoli Group. Žaloba v dalším bodě tvrdí, že Pitt odmítl spolupracovat s novým spolumajitelem a šířil lži, že je její majitel Jurij Shefler spojencem Vladimira Putina.

Jolie a Pitt společně koupili zámek po třech letech soužití. V roce 2014 se zde uskutečnila jejich svatba. Jihofrancouzský zámek má 35 pokojů a 1300 akrů pozemků a vinic. Pár jej koupil za 25 milionů dolarů.

Psali jsme také: Popularita Meghan Markle v USA prudce stoupá. Body navíc si získala po posledním rozhovoru

Autorský článek, další zdroje: dailymail.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu