Princezna Eugenie bojuje proti modernímu otroctví. Jako první z královské rodiny spustila podcast

Zahraniční 30. dubna 2022 | 09:55 — Pavla Krejčí
Vnučka královny Alžběty, princezna Eugenie, se bez rozpaků pouští do témat, která u mnoha lidí mohou budit smíšené reakce. Aktuálně se pustila do moderování podcastu, který se zabývá moderním otroctvím.
Princezna Eugenie spustila podcast, který se věnuje modernímu otroctví. / Depositphotos

Společně s přítelkyní Julií de Boinville v roce 2017 založily vlastní charitativní organizaci The Anti-Slavery Collective, která bojuje právě proti modernímu otroctví a obchodování s lidmi. Eugenie se nerozpakuje navštěvovat domy bezpečí, dokonce také hovořila v sídle Organizace spojených národů v New Yorku.

Dvojice žen k této problematice tíhne delší čas, jejich zájem spojily společné zážitky. V roce 2012 se rozhodly odcestovat do Indie, v níž navštívily organizaci Women's Interlink Foundation, kde se poprvé dozvěděly bližší informace o moderním otroctví.

"Dalších 5 let jsme se vzdělávaly. Staly jsme se posedlými vyšetřovateli a navštívily jsme každého, kdo by nám mohl pomoci rozšířit naše znalosti... Zeptaly jsme se každého, koho jsme potkaly, "Jak mohou dvě mladé dívky jako my pomoci?" Odpovědí bylo bezesporu vždy zvýšit povědomí. Takže tohle se stalo naším posláním."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Princess Eugenie (@princesseugenie)

Nový podcast Floodlight má pomoci pochopit právě boje proti modernímu otroctví. „Floodlight vám ukáže, jak prominentní je moderní otroctví a že s tím všichni můžeme něco udělat,“ uvádí princezna Eugenie v příspěvku věnovaném podcastu.

V podcastu Eugenie a Julia mluví s různými hosty, kteří pochází z jiných společenských vrstev a různými způsoby pomáhají v boji proti modernímu otroctví. Tyto informace uvádí ve svém instagramovém příspěvku.

"Byly jsme šokovány, když jsme zjistily, v jaké míře otroctví stále existuje. Ve skutečnosti je dnes více zotročených lidí než v kterémkoli jiném období historie, a každých pár okamžiků dochází k obchodování v okruhu jedné míle vašeho bydliště. Často spojujeme otroctví s řetězy a okovy, ale moderní otroctví je skrytý zločin, který je často těžké odhalit,“ uvedly dále na Instagramu.

Psali jsme také: Jako moderní princezna: Kate Middleton znovu oblékla bílé šaty

Zdroje: people.com, vanityfair.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak