Princ Harry, japonská princezna Mako a další členové královských rodin, kteří se odstěhovali z rodné země

Zahraniční 05. května 2022 | 10:21 Pavla Krejčí
Za studiem, za láskou či snaha utéct. Ať byl důvod jakýkoliv, mnoho členů královských rodin zamířilo mimo hranice země, ze které pochází. Nejznámější je patrně princ Harry, svět však skrývá další méně probírané osobnosti s modrou krví.
Harry s manželkou Meghan opustili své královské povinnosti. / Depositphotos

Britský princ Harry

Svět šokovalo oznámení, že se jeden z nejznámějších princů světa chystá opustit svoje královské povinnosti. Stalo se tomu v roce 2020, společně se s manželkou Meghan Markle a synem Archiem přestěhovali do Kalifornie.

Princ Harry řekl, že USA považuje za svůj domov. „Domov je pro mě nyní, prozatím, ve Státech. A opravdu to tak také cítím," řekl v rozhovoru pro Today Show. „Byli jsme přivítáni s otevřenou náručí a v Santa Barbaře máme tak skvělou komunitu."

Švédská princezna Madeleine

Princezna se provdala za britsko-amerického finančníka Chrise O'Neilla. Ten odmítl přijmout titul, aby mohl nadále žít jako soukromý občan. Kvůli jeho kariéře bydleli v Londýně i New Yorku. V roce 2018 společně s třemi dětmi zakotvili v Miami.

Během rozhovoru pro švédský časopis Mama princezna řekla: „Nyní cítím, že mám dobré přátele, a hlavně jsem poznala několik opravdu milých matek ze školy. V USA jsou rodiče neuvěřitelně svázáni se školou, takže bylo velmi snadné navázat nová přátelství v místní komunitě.“

Japonská princezna Mako

Láska si nevybírá a už vůbec ne podle postavení. Japonská princezna se rozhodla vzdát královských titulů, aby se mohla provdat za prostého občana. S manželem Kei Komuro chodila od roku 2013, po svatbě se přestěhovali do New Yorku. Podle BBC jsou Mako a Kei nazýváni jako „japonští Harry a Meghan“.                                  

Španělská princezna Leonor

Princezna Leonor, budoucí španělská královna, se v srpnu 2021 přestěhovala do Walesu. Studuje zde UWC Atlantic College v Llantwit Major.

Nizozemská princezna Alexia

Na UWC Atlantic College rovněž studuje princezna Alexia z Nizozemska, dcera krále Willema-Alexandra a královny Maximy. Pokračuje ve stopách svého otce, který tam také studoval.

Dánský princ Nikolaj

Za studiem vyrazil i dánský princ Nikolaj. Žije v Paříži, kde studuje vysokou školu Copenhagen Business School. Ačkoliv se jedná pouze o dočasný pobyt, Nikolaj pro Vogue Scandinavia řekl, že oceňuje anonymitu, které se mu zde dostalo. Nedá se vyloučit, že v Paříži zůstane delší dobu.

Psali jsme také: Gwyneth Paltrow, George Clooney a další celebrity, které znovu našly lásku po čtyřicítce

Zdroje: hellomagazine.com, cheatsheet.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu