Černoch z letáku děkuje Čechům! Díky jejich nenávisti se mu teď zakázky jen hrnou!

Zahraniční 03. února 2017 | 04:22 Anna Novotná
Kauza černošského modela v letáku mezinárodního obchodního řetězce, kterou v České republice vyvolalo několik rasistických komentářů na Facebooku, vyvolala pozornost médií v řadě evropských zemí.
Další 4 fotografie v galerii
Vysmátý model se ve světě těšíé čím dál větší popularitě / Instagram

Zdá se, že xenofobní Česko vyvolalo vlnu reakcí i v zahraničí, například na Slovensku, v Maďarsku či v Německu. Celá kauza se donesla i ke zmíněnému manekýnovi, který žije v Hamburku.

"Taková reakce v roce 2017, to mě šokovalo," prohlásil v rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) 24letý Alpha Dia, který pochází ze Senegalu.

Reakce v zahraničí nejsou moc totožné s těmi, o kterých jste mohli číst na sociálních sítích u nás. Naopak spousta firem se postavila na stranu "černého modela" Alpha Dia a nabídla mu práci! Čínská firma s mobilními telefony si dokonce speciálně pro český trh zvolila tohoto modela.

"Černoch z Lidlu" je kauza, která proběhla v médiích a u široké veřejnosti vyvolala vlnu reakcí! Někteří Češi se do firmy opřeli kvůli výběru modela. Jiní, kteří si uvědomují, že žijeme v 21. století se ho pro změnu zastávali.

Model se médiím svěřil, že ačkoli se mu něco podobného během jeho pracovní kariéry, kdy se stýká i s českými kolegy, ještě nestalo, v běžném životě se s předsudky kvůli původu přece jen potýká. "V posledních letech ve vlaku člověk stále častěji čelí nepříjemným pohledům nebo musí poslouchat přihlouplé komentáře," řekl.

Alpha Dia je ale velmi úspěšný model a firmy si ho tedy vybírají pro své produkty. Navíc některé zaujaly přímo antixenofobní postoj a Alpha byl záměrně díky této kauze vybrán.

Prodejce čínských mobilních zařízení dokončil v těchto dnech nové produktové fotky, na kterých se objevil právě model Alpha Dia. 

Takže Češi, kteří černocha chtěli svými komentáři poškodit, mu vlastně nevědomky pomohli k úspěchu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Organický uhlík objevený na Marsu může pocházet z dávného života. Je starý miliardy let

Jak dosáhnout maximální úrody cuket? Zaměřte se na čtyři...

Pěstování petúnií: Správné místo výsadby, hnojení a...

Jak vyhnat mravence ze zahrady i ze skleníku. Skvěle fungují...

Vypěstujte si sladká, voňavá rajčata, plná chuti. Stačí...

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Zavřít reklamu