Herečka Ana de Armas věří, že ji pronásledoval duch Marilyn Monroe. Byla se mnou během natáčení filmu, říká

Seriály & Filmy 10. září 2022 | 13:24 — Pavla Krejčí
Herečka Ana de Armas ztvárnila v novém filmu Blonde slavnou divu Marilyn Monroe. Po světové premiéře v Benátkách se svěřila, že měla pro svůj projekt k dispozici mystický zdroj. Údajně k ní promlouvala sama Marilyn.
Ana de Armas prý cítila přítomnost ducha Marilyn Monroe / Depositphotos

Během Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách se mezi řadou nových snímků objevil i očekávaný film Blonde, který pojednává o slavném sexsymbolu minulého století – Marilyn Monroe. Její představitelka Ana de Armas se na světové premiéře svěřila s opravdu zvláštními zážitky. Tvrdila, že cítila přítomnost Marilynina ducha.

„Opravdu věřím, že nám byla velmi blízká. Byla s námi," řekla de Armas podle agentury Reuters. „Byla vše, na co jsem myslela, byla vše, o čem jsem snila, byla vše, o čem jsem mohla mluvit, byla se mnou a bylo to krásné."

Pokud prý nebyl duch Marilyn spokojen s nějakou částí filmu nebo s tím, jak ji zobrazují na kameře, dal to jasně najevo. „Myslím, že byla šťastná. Občas také shodila věci ze zdi a naštvala se, když se jí něco nelíbilo. Možná to zní velmi mysticky, ale je to tak. Všichni jsme to cítili."

Při natáčení se štáb dostal doslova do samého centra Marilynina života. Spisovatel a režisér Andrew Dominik uvedl, že natáčeli ve stejném bytě, kde žila se svou duševně nemocnou matkou. Dokonce její smrt natočili v místnosti, kde skutečně tato hollywoodská ikona zemřela.

Téměř tříhodinový film vychází z uznávaného stejnojmenného 700stránkového románu Joyce Carol Oatesové, který The New Yorker kdysi nazval „definitivní studií amerických celebrit“.

„Rozhodně to nabralo prvky jako u seance," přiznala autorka knihy. Natáčení začalo 4. srpna, ve stejný den, kdy Marilyn v roce 1962 zemřela ve věku 36 let.

Blonďatá diva může nyní odpočívat v míru. Snímek Blonde se po čtvrteční premiéře setkal s opravdu nadšenými recenzemi. Po závěrečných titulních si podle webu Deadline vysloužil 14minutový potlesk vestoje.

Udělala jsem tento film, abych se posunula, protože jsem si myslela, že je to něco jako dar," řekla de Armas o svém rozhodnutí vzít na sebe nelehký úkol hrát hollywoodskou ikonu. „A tento film mi změnil život," dodala. 

Na záběrech zachycených Deadline bylo vidět, jak si de Armas utírá slzy z tváře a objímá svého kolegu, Adriena Brodyho. Mezi přítomnými byl překvapivě i Brad Pitt, jeden z producentů filmu.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Fashion and celebrities (@catwalkhautecouture)

De Armas dříve pro L'Officiel vysvětlila, že jejím „úkolem nebylo napodobovat“ Monroe a dodala: „Zajímaly mě její pocity, její cesta, její nejistota a její hlas v tom smyslu, že ve skutečnosti neměla jen jeden."

Marc Rosen, prezident společnosti Authentic Brands Group (ABG), která vlastní Marilyn Monroe Estate zachovávající její dědictví, ve svém prohlášení pro Variety poznamenal, že Monroe „je jedinečnou ikonou Hollywoodu a popkultury, která přesahuje generace a historii“.

Když vyšel trailer, Rosen neskrýval nadšení a postavil se za herečku. „Každý herec, který vstoupí do této role, ví, že musí splnit velká očekávání. Už jen podle traileru to vypadá, že Ana byla skvělou volbou pro obsazení, protože zachycuje Marilynin půvab, lidskost a zranitelnost. Nemůžeme se dočkat, až film uvidíme celý!"

Snímek Blonde má premiéru 28. září na Netflixu. Psali jsme také: Filmový Aquaman Jason Momoa šokuje. Oholil si svoje typické dlouhé vlasy

autorský článek, další zdroje: pagesix.comindependent.co.uk, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...