Herec Brendan Fraser znovu na vrcholu. Jeho nový film sklidil šestiminutový potlesk

Seriály & Filmy 12. září 2022 | 07:19 — Pavla Krejčí
Herec Brendan Fraser se dočkal bouřlivého přijetí. Jeho nový film Velryba, který měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, sklidil takový úspěch, že nadšený potlesk trval šest minut. Fraser ve filmu hraje muže s nadváhou, který se s obtížemi snaží znovu navázat kontakt se svou dospívající dcerou.
Bredan Fraser slzel dojetím / Depositphotos

Světová premiéra filmu Velryba na filmovém festivalu v Benátkách se patrně zapíše mezi nezapomenutelné okamžiky. Brendan Fraser byl jakožto hlavní postava psychologického dramatu mezi přítomnými. Jednalo se opravdu o emotivní večer. Během šestiminutového potlesku vestoje, kterého se mu dostalo za jeho skvělý výkon, slzel dojetím. Úspěch snímku tak odstartoval jeho velký návrat do Hollywoodu.

Nový snímek mu jednoznačně znovu otevřel dveře do hereckých výšin. Jedná se totiž o Fraserovu první hlavní roli po téměř deseti letech. Nejenže se mu dostalo velkých ovací, ale také získal chválu od kritiků. Jeden z nich, Owen Gleiberman, ve své recenzi označil Frasera za „mazanějšího, subtilnějšího, strašidelnějšího, než kdy byl“, a dodal, že podává „intenzivně zažitý a dojemný výkon“.

Ve filmu Velryba Fraser ztvárňuje muže, který trpí těžkou obezitou a snaží se znovu navázat kontakt se svou 17letou dcerou, kterou hraje Sadie Sink ze seriálu Stranger Things. Snímek je založen na stejnojmenné hře dramatika Samuela D. Huntera. Mezi dalšími herci se objevuje Hong Chau, Samantha Morton a Ty Simpkins.

Aby se mohl naplno vžít do své postavy, měl Fraser na sobě protetický oblek, který mu přidal na velikosti. Herec strávil každý den až šest hodin v kosmetickém křesle, aby se plně proměnil v muže vážícího 270 kg. V rozhovoru, který proběhl před premiérou filmu v Benátkách, se svěřil, že jeho protetický oblek byl „neskladný, a ne zrovna pohodlný“.

„Vyvinul jsem si svaly, o kterých jsem nevěděl, že je mám," řekl Fraser novinářům na benátské tiskové konferenci o nošení protetického obleku. „Dokonce jsem na konci dne, když byly odstraněny všechny části, cítil závratě, bylo to jako vystoupit z doku na loď v Benátkách. Takový ten pocit vlnění. Díky tomu jsem získal respekt k těm, jejichž těla jsou podobná. Musíte být neuvěřitelně silný člověk, mentálně i fyzicky, abyste mohli žít v této fyzické podobě.“

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cine Israco (@cine_israco)

Fraser nebyl jediným členem publika na promítání, kterého atmosféra i scény z filmu dojaly. Mnoho přítomných bylo po závěrečných titulcích ohromeno.

Po dobu promítání seděl Fraser vedle režiséra filmu Darrena Aronofského a jeho kolegyně Sadie Sink. Fraser dříve řekl, že projekt je „jako něco, co jste ještě neviděli" a může zanechat trvalý dojem. A patrně měl pravdu.

Psali jsme také: Popularita Meghan Markle v USA prudce stoupá. Body navíc si získala po posledním rozhovoru

Autorský článek, další zdroj: variety.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...