Jaromír Jágr pobavil fanoušky retro fotkou. Ukázal svůj smysl pro humor i to, že si ze sebe umí udělat srandu

České 31. května 2022 | 10:44 — Pavla Krejčí
Legendární hokejista vtipně zavzpomínal na mládí a oblečení, které tehdy považoval za módní. Na svém Instagramu sdílel fotografii, na níž pózuje s hokejistou Martinem Strakou.
Jaromír Jágr jde s dobou... / Depositphotos

Jarda z devadesátek

Jaromír ukázal, že není jen skvělý hokejista, ale také se mu nedá upřít vtip. Své fanoušky pobavil, když je vzal na exkurzi zpátky do devadesátek. Na svém instagramovém profilu sdílel vtipnou fotografii, na níž pózuje se svým hokejovým kolegou Martinem Strakou v retro džínách.

„Nedávno jsem tu dával post, jak jsem se za tu dobu, co hraji hokej vlastně změnil. Psal jsem o pokroku v technologiích, ale zapomněl jsem ještě na jednu oblast. Oblečení. Tenkrát jsme si s Martinem mysleli, že jsme top. Alespoň já tak teda stojím. Trochu se móda od té doby změnila. Co myslíte?“ Uvádí Jágr pod příspěvkem.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jaromír Jágr (@jj68jaromirjagr)

Symbolické džíny, pruhované tričko i Jágrova mikina zastrčená do kalhot vyvolávají typickou atmosféru 90. let. Na co se však nedá zapomenout, je Jágrův ikonický účes. Dá se říci, že ho hokejista učinil nesmrtelným. Přezdívá se mu mnoha názvy: „koberec“, „deka“, „vpředu byznys, vzadu párty“ nebo anglicky „mullet“. Dnes by s ním už příliš parády asi nenaděl, zato v žebříku „retro“ by nepochybně zaujal jedno z prvních míst.

V zahraničí tento styl účesu přišel v 70. letech. Mezi jeho nejznámější nositele patřil Paul McCartney, David Bowie nebo David Hasselhoff.

Za totáče do Tuzexu

Kdo neměl džíny, jako by nežil. Než přišla rozvolněná 90. léta, byla jediná možnost nakoupit v Tuzexu. O výběru se mluvit zrovna nedalo, přesto byl Tuzex ikona. Po zrušení bonů v roce 1992 začal prodej upadat a jeho dávná sláva vzala za své mezi přicházejícími obchody s nabídkou mnoha značek.

Móda se však neustále vrací, takže kdo ví. Třeba tady budou brzy mnozí běhat po „jágrovsku“. Psali jsme také: Jaromír Jágr měl nehodu, srazil se s tramvají. Byla to moje chyba, přiznal vystrašený hokejista

Autorský článek, další zdroj: Instagram.

Témata: Jágr, móda, 90. léta
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...