Jaromír Jágr zavzpomínal na své první auto. Oprášil retro snímek, na kterém pyšně pózuje

Retro 11. srpna 2022 | 10:14 — Pavla Krejčí
Jaromír Jágr rád vzpomíná na staré časy. Na svém instagramovém účtu pravidelně sdílí fotografie, které už něco pamatují. Nyní se pochlubil retro snímkem, na němž pózuje se svým prvním autem – favoritem.
Jaromír Jágr zavzpomínal na své první auto / Depositphotos

Nezapomenutelný hokejista Jaromír Jágr o sobě dal vědět na sociálních sítích. Zabrousil do historie a fanouškům ukázal jeden z retro snímků, kterými se sem tam neváhá pochlubit. Ačkoliv se momentálně vozí v těch nejluxusnějších vozech, rád vzpomíná na své první auto – Škodu Favorit 136L.

Právě s ním je zvěčněn na sdílené fotografii. „Jaký byly vaše první auta? Jak jsem na něj byl hrdej,“ svěřil se v popisku.

Jágrovi bylo 17 let, když auto v roce 1989 zakoupil. Údajně ho mělo přijít na 85 tisíc korun. Dnes je to možná úsměvné, tehdy to byl pro Jágra favorit hotovým snem. Říká se, že na první lásku se nezapomíná, stejně tak je to i u prvního auta. Jágr několikrát dokázal, že má ke svému vozu osobní vztah. Zajímavě je, že ve favoritu drandil i v době, kdy mu na účtu přistávaly pěkné částky a byl čerstvým vítězem Stanley Cupu. Jeho roční výplata prý v přepočtu činila 4,5 milionu Kčs.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jaromír Jágr (@jj68jaromirjagr)

Tehdy se jako devatenáctiletý mladík vrátil na léto domů a kromě rodiny se těšil i na svého pojízdného mazlíka, i když si mohl dovolit jezdit v drahých vozidlech. Prý v něm dokonce během léta procestoval velkou část republiky.

V roce 2015 se kolem vozu strhla poměrně velká vlna šílenství. Favorit byl totiž k mání v kladenském autobazaru. Objevilo se mnoho zájemců, nabídka dokonce přišla až z Ameriky. Šéfovi kladenského autobazaru Petru Pokornému tehdy nabízeli až 750 tisíc Kč.

„Koupil jsem ho společně s dalšími auty před třemi lety od Jágrova otce, který dělal ve firmě čistku vozového parku a tohle auto se k tomu přimíchalo. Chodí mi různé nabídky – 50, 70, ale i 690 tisíc korun," řekl tehdy pro lidovky.cz Petr Pokorný.

Favorit byl původně šedý, ale poté, co jej Jágr přenechal svému otci, byl přestříkán na modrou barvu.

Psali jsme také: Fanoušci u vytržení. Tom Cruise šokoval kolemjdoucí, když se na ně vrhl přímo z nebe

Autorský článek, další zdroj: Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...