České hvězdy pláčou! Ve věku 47 let tragicky zemřel režisér Martin Dolenský

České 11. dubna 2017 | 01:13 — Anna Novotná
Český šoubyznys přišel o další výraznou osobnost! Režisér Martin Dolenský (✝47) zemřel při hromadné havárii tří vozů s nákladním kamionem.
Hvězdy pláčou! Režisér Martin Dolenský zemřel po srážce s kamiónem / Facebook

Martin Dolenský zemřel minulý čtvrtek. Režisér Vyprávěj a štědrovečerního Pravého rytíře, kterého Karel Smyczek považoval za svého nástupce, už bohužel žádné další filmy ani seriály nenatočí. Jeho život navždy zhasl při těžké autonehodě.

K tragické nehodě došlo nedaleko obce Hořesedly. Dolenský tam podle informací policie přejel do protisměru a čelně se střetl s nákladním vozidlem s návěsem. Vlivem nárazu byl jeho vůz odhozen zpět do pravého jízdního pruhu, kde se střetl s osobním vozem. Režisér podlehl na místě svým mnohačetným zraněním, ostatní účastníci autonehody vyvázli bez zranění.

„Zemřel Martin Dolenský, můj kamarád a skvělej režisér. Tak už aspoň víš, jaký to je. Dobrou noc, chlape, budeš mi moc chybět,“ uvedl jeho kamarád Petr Wajsar na sociální síti. Jeho úmrtí zasáhlo všchny umělce, kteří s ním přišli do styku.

Martin Dolenský byl absolventem režie na pražské FAMU. Kromě Pravého rytíře a Vyprávěl natočil filmy Chyťte doktora, Můj vysvlečenej deník a seriál Nevinné lži. Dále je autorem dokumentů Ztracený hlas, Paní Olga nebo Dlouhý půst Marty Kubišové.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...