Alec Baldwin říká, že každý na natáčení filmu Rust ví, kdo může za smrt Halyny Hutchins

Zahraniční 17. srpna 2022 | 10:05 — Pavla Krejčí
I necelý rok po nešťastném incidentu, kdy zahynula kameramanka Halyna Hutchins během natáčení filmu Rust, se stále spekuluje o dění na místě činu. Alec Baldwin v rozhovoru otevřel otázky, na které mnozí chtějí znát odpověď.
Alec Baldwin byl délkou vyšetřování znepokojen / Depositphotos

Čtyřiašedesátiletý herec Alec Baldwin se při rozhovoru otevřel o incidentu, během kterého zemřela Halyna Hutchins. Řekl, že „každý člověk“, který byl na natáčení Rust, ví, „přesně koho vinit“ za smrt kameramanky. Také vysvětlil, jak bylo možné vystřelit z pistole, aniž by stiskl spoušť.

Baldwin vystoupil záhy poté, co FBI zveřejnila zprávu, že pro vystřelení ze zbraně bylo nutné stisknout spoušť. Baldwin to však vždy popíral. Řekl, že kulka může být vypálena, aniž by byla stisknuta spoušť prostřednictvím procesu zvaného "ventilování".

Herec promluvil v podcastu s americkým novinářem Chrisem Cuomem a zamyslel se nad neustálými diskuzemi o této události. Tvrdil, že pomalý postup vyšetřování byl pro něj „problémový“.

Moderátorovi řekl: „Vím, že každý člověk na place filmu ví, co se stalo, a lidé, kteří nejhlasitěji mluví o tom, co se stalo, nebo spekulují, nebyli na place filmu.“

Dodal: „Mluví dál a dál a dál o tom, co když tohle a co když tamto, a povečeřeli to a to. Co mají společné, že tam nikdo nebyl. Všichni, kdo tam byli, přesně vědí, co se stalo. Přesně vědí, kdo za to může.“

Když se zamyslel nad průběhem vyšetřování, neskrýval negativní pocity. „Skutečnost, že to trvalo tak dlouho, mě docela znepokojila."

V části, kdy promlouval o tvrzeních FBI, řekl: „Tohle nepřišlo ode mě, to přišlo z kanceláře státního zástupce," prozradil moderátorovi.

Alec pokračoval, že hlavní bezpečnostní důstojník na natáčení osudného westernového filmu „prohlásil, že zbraň je bezpečná", když mu ji podal. Zpráva dříve zjistila, že produkční společnost filmu „věděla, že na natáčení nebyly dodržovány bezpečnostní postupy pro střelné zbraně".

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený GLAMSQUAD MAGAZINE (@glamsquadtvmag)

 

Po nešťastné události byla společnosti Rust Movie Productions udělena pokuta 136 793 amerických dolarů, což je maximální povolená státní legislativa v Novém Mexiku. Pokuta byla stanovena po půlročním vyšetřování.

Přestože Baldwin není shledán viníkem, prozradil, že stále vede řadu soudních sporů, které vyplynuly z toho, co se stalo. „Nejsem tady obětí. Věci se pro mě zlepší, věci se pro mě vyjasní. Jsem si tím 1000% jistý. Ale tuto ženu už nic nevrátí. Zemřela."

Psali jsme také: Jennifer Lopez vyjádřila podporu Britney Spears uprostřed sporu s jejím bývalým Kevinem Federlinem

Autorský článek, další zdroje: mirror.co.uk, Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...