Shakira zažívá těžké chvíle: Rozchod, daňové podvody a stěhování

Zahraniční 19. srpna 2022 | 12:42 — Pavla Krejčí
Zpěvačka Shakira v posledních měsících nezažívá zrovna šťastné chvíle. Po odhalení nevěry jejího partnera a otce dětí Gerarda Piquého se rozhodla zásadně změnit život. A nevěrou to jen začalo. Nečekaný rozchod ji přinutil k závažným krokům. Rozhodla se s dětmi přestěhovat z Barcelony do Miami a začít nový život. Náhle však také čelí obvinění z daňových podvodů.
Shakira to nemá jednoduché / Depositphotos

Barcelona místem nepěkných vzpomínek

Kolumbijská zpěvačka Shakira se změn nebojí. Po zraňujícím odhalení nevěry jejího partnera fotbalového obránce Gerarda Piquého se rozhodla jednat. Chtěla by se svými dětmi odejít z Barcelony, aby za sebou nechala všechny osobní problémy a začala nový život v Miami.

Nevěrný fotbalista s tím však úplně nesouhlasí. Pár se ocitl ve vleklém sporu o opatrovnictví dětí. Zároveň zpěvačka čelí vážným obviněním z daňových podvodů, ze kterých ji obvinily španělské úřady. Údajně by jí mohlo hrozit až osm let vězení.

Miami Beach nezvolila náhodou. Je to místo, kde má blízkou rodinu a přátele, kteří jí poskytují potřebnou podporu. Rovněž zde vlastní soukromé a honosné sídlo na nábřeží. Rodinná přítelkyně a realitní makléřka Douglas Elliman Ana Lourdes Martinez nazývá město Shakiřiným „útočištěm“.

„Miami je její domov," řekla deníku The Post makléřka, která spolupracuje se Shakiřiným bratrem Antoniem. „Žijí tu její rodiče, žije tu její bratr, také její neteř a synovec. Ve Španělsku žádnou rodinu nemá. Je to jiné prostředí než v Barceloně."

Nevěra změnila vše

Shakira a Piqué spolu žili více jak 11 let. Potkali se v roce 2010 během mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice. Shakira přijela se svým hitem „Waka Waka“, který vznikl v rámci mistrovství. Dva měsíce po setkání s Piquém se rozešla s Antoniem de la Rúem, synem bývalého argentinského prezidenta Fernanda de la Rúa. S fotbalovou hvězdou však údajně začala chodit až o rok později.

V roce 2012 si v Barceloně zakoupila dům, a ve Španělsku tak nakonec zakotvila po boku hvězdného fotbalisty. Později se jim narodili dva synové – Milan (9) a Sasha (7).

Rozchod nečekal nikdo. Oficiálně ho oznámili v červnu. Piqué se údajně stýkal s jinými ženami. Nevěry se měl dopustit s matkou svého spoluhráče a také s brazilskou modelkou Suzy Cortez a s Clarou Chia Marti, 23letou studentkou veřejných médií.

Majetek a daňové podvody

Odcizený pár vedle boje o opatrovnictví čeká soud o rozdělování značného majetku. Kromě sídla v Miami Beach vlastní vilu s osmi ložnicemi v letovisku Cap St. Georges na Kypru a dům se sedmi ložnicemi v exkluzivní barcelonské čtvrti Pedralbes. Ve vlastnictví Shakiry je také Bonds Cay, soukromý ostrov na Bahamách, který koupila za 15 milionů dolarů se spoluzakladatelem skupiny Pink Floyd Rogerem Watersem. 

Shakiru by však mohly čekat mnohem závažnější problémy. V letech 2012 až 2014 prý nezaplatila na daních 14,7 milionu dolarů. Kromě osmiletého vězení jí hrozí také pokuta ve výši 23,5 milionu dolarů, pokud bude shledána vinnou. Podle zdrojů je Shakira přesvědčená o své nevině.

„Shakira vždy spolupracovala a dodržovala zákony,“ řekl její PR zástupce pro The Post, „prokázala bezvadné chování jednotlivce a daňového poplatníka a věrně se řídila radami prestižní a celosvětově uznávané daňové firmy Price Waterhouse Coopers. Bohužel španělský daňový úřad, který prohraje každý druhý soudní spor se svými daňovými poplatníky, nadále porušuje její práva a vede další nepodložený případ. Shakira je přesvědčena, že její nevina bude prokázána do konce soudního procesu.“ 

„Je to něco, co španělské daňové úřady dělají bohatým lidem," řekl deníku jeden ze zasvěcených. „Je to nepříjemné."

Rodina nade vše

Není proto divu, že chce Shakira opustit Španělsko a vrátit se zpátky ke své rodině do Miami. „Shakira je velmi rodinně orientovaná osoba," řekla dále Martinez. „Nepůjde na párty s partou přátel. Ne, scházejí se u ní doma při grilování a rodinných aktivitách. Je to dům postavený pro zábavu. Děti si tu užívají a jsou se svými abuelos.“

Stárnoucí rodiče jí navíc dělají starosti. Její otec v červenci utrpěl ošklivý pád, a Shakira chce být své rodině na blízku. „Všechno je o jejích dětech. Její děti jsou před její kariérou,“ řekl Martinez. „Její rodina je na prvním místě. Její máma je vždy s ní a bratr Tonino také." Psali jsme také: Konec vztahu Shakiry a Piquého se nese v nenávistném duchu. Zpěvačka viní fotbalistu ze ztráty soukromí a chce se odstěhovat na Floridu

Autorský článek, další zdroj: pagesix.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...