Herečka Anne Heche utrpěla těžké poranění mozku a neočekává se, že přežije

Zahraniční 12. srpna 2022 | 17:37 — Pavla Krejčí
Herečka Anne Heche je po nehodě 5. srpna v kritickém stavu. Její zástupce v prohlášení uvedl, že utrpěla po autonehodě katastrofální poranění mozku. Šance na přežití jsou malé a v současné době probíhají plány na dárcovství orgánů.
Anne Heche prý utrpěla závažné poranění mozku / Depositohotos

Herečka Anne Heche, která se proslavila například rolí ve filmu Šest dní, sedm nocí po boku Harrisona Forda čelí chmurné prognóze. Po vážné nehodě všichni věřili, že bude v pořádku, nyní její mluvčí uvedl, že utrpěla katastrofální poranění mozku.

„Bohužel Anne kvůli své nehodě utrpěla těžké anoxické poranění mozku a zůstává v kómatu, v kritickém stavu," uvedl zástupce v prohlášení jménem Hecheovy rodiny.

Nakonec vyslovil, co nikdo neočekával. „Nepředpokládá se, že přežije." Fanoušci i kolegové ihned po nehodě na sociálních sítích projevovali podporu jí samotné i její rodině. Po oznámení jejího mluvčího však zůstali doslova šokováni.

Doktoři i rodina počítají s tím nejhorším. Herečka si přála po své smrti darovat orgány, proto se nyní rozbíhají přípravy. „Darovat své orgány bylo již dlouho její volbou a je udržována na podpoře života, aby se zjistilo, zda jsou nějaké životaschopné," řekl její zástupce pro magazín People.

V prohlášení dále stálo, že rodina děkuje za projevenou podporu a péči, kterou ostatní projevili po vážné autonehodě z 5. srpna. „Chceme poděkovat všem za jejich milá přání a modlitby za Annino uzdravení a poděkovat obětavému personálu a úžasným sestrám, které se o Anne staraly v Grossman Burn Center, v nemocnici West Hills.“

Zástupce promluvil o odkaze, který po sobě herečka zanechává. „Anne měla obrovské srdce a svým velkorysým duchem se dotkla každého, koho potkala,“ řekl jménem rodiny. „Víc než svůj mimořádný talent považovala za svou celoživotní práci šíření laskavosti a radosti – zvláště pohnula jehlou, aby přijala toho, koho miluje. Bude se na ni pamatovat pro její odvážnou upřímnost a pro její světlo ji budeme velmi postrádat."

Devětapadesát hasičů bojovalo s požárem, který zachvátil jak Hecheino auto, tak dům, do kterého narazila. Heche byla údajně schopna komunikovat v době své záchrany, ale krátce nato ztratila vědomí a už ho nenabyla. Od té doby je v kómatu. „Má závažné plicní poranění, vyžadující mechanickou ventilaci, a popáleniny, které vyžadují chirurgický zákrok. Je v kómatu a od té doby krátce po nehodě nenabyla vědomí."

Rodina nyní prožívá těžké časy. Heche je matkou syna Homera (20), kterého má z manželství s Coleym Laffoonem. Podporu vyjádřili i její bývalí partneři jako Thomas Jane, který ji označil za „jeden ze skutečných talentů své generace“.

Heche se v kariéře dařilo a v posledních měsících byla skutečně zaneprázdněna. Věnovala se hned několika projektům. Natočila film Lifetime's Girl in Room 13, který bude mít premiéru letos na podzim. Měla se také objevit v připravovaném hororovém thrilleru Full Ride, dále ve filmu All Rise on OWN nebo v pořadu Idol na HBO. Mezi jedny z posledních snímků patří psychologické thrillery The Vanished a 13 Minutes. Psali jsme také: Ashton Kutcher promluvil o vážném onemocnění. Před lety se ocitl na hranici života a smrti, trpěl vzácnou poruchou

Autorský článek, další zdroje: people.com, Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu