Kate Middleton se připojila k závodu plachetnic. Elegantní svetřík vyměnila za neopren

Zahraniční 02. srpna 2022 | 14:06 — Pavla Krejčí
Vévodkyně z Cambridge vypadala jako pravá vodní závodnice, když předvedla skvělou figuru v neoprenu. S oficiálním týmem Velké Británie se totiž zúčastnila vysokorychlostního plachtění v Plymouthu.
Kate se zúčastnila závodu plachetnic / Depositphotos

Kate Middleton zažila vskutku napínavý den. V neděli zamířila do města Plymouth, v Devonu, aby se zúčastnila Velké ceny Velké Británie v plachtění. Tematicky se oblékla do elegantního svetru v námořnické modré barvě s bílými pruhy. Vzhled doladila bílými plátěnými kraťasy se zlatými knoflíky a bílými teniskami.

Nezůstala však pouze u pozorování. Kate byla pozvána, aby se zúčastnila přátelského závodu kolem jižního pobřeží Anglie s týmem z Nového Zélandu. Závod se konal v rámci akce Hry Commonwealthu.

Kate vypadala, že je ve svém živlu. Ležérní outfit vyměnila za upnutý neopren, který kopíroval její dokonalé křivky. Poté se připojila k siru Benu Ainsliemu, nejúspěšnějšímu námořníkovi v olympijské historii, a zbytku britského závodního týmu. Kate se s Ainsliem zná již roky, poprvé se s ním setkala již před deseti lety na olympijských hrách v Londýně 2012. Sportovec zde získal svou historickou čtvrtou zlatou medaili.

Sir Ben o účasti Kate řekl: „Kate je sama o sobě opravdu dobrý námořník, plavila se se mnou také na mařicích člunech. Očekáváme, že nám během závodu pomůže."

Než se však pustila do dobrodružné aktivity, setkala se s několika mladými lidmi, kteří se účastnili aktivit organizace Trust 1851. Sir Ainslie je jejím spoluzakladatelem a Kate se stala její královskou patronkou. Cílem organizace je inspirovat mladé lidi k objevování vědy a technologie prostřednictvím sportu. Rovněž pomáhá dospívajícím ve věku 11-16 let získat zkušenosti, které jim budou užitečné v kariéře ve vědě, technologii a strojírenství.

Kate s nimi mimo jiné mluvila o mořské trávě, jednom z nejdůležitějších přírodních nástrojů v boji proti škodlivým změnám klimatu. V rámci aktivity děti vyrobily rohože z mořské trávy, které se následně vysadily u plymouthské pláže. To by mělo pomoci zlepšit zdraví moří a přispět k zachycování modrého uhlíku. 

 

Nebylo to však poprvé, co se Kate zúčastnila závodu plachetnic. V srpnu 2019 se utkala s princem Williamem během závodů plachetnic na jedné charitativní akci. Každý z nich velel své plachetnici. Plavidla soutěžila o šanci vyhrát King's Cup, historickou trofej, kterou poprvé představil král George v roce 1920. Ačkoliv se ani jeden neumístil v popředí, princ William se umístil výše než Kate, čímž svou manželku ještě dlouho škádlil.

Vévodský pár miluje sporty všeho druhu. V tomto duchu se snaží vést i svoje tři děti prince George (9), princeznu Charlotte (7) a prince Louise (4). Děti jsou prý velmi dobrými plavci a rády si užívají čas strávený v moři.

„Nyní jsou do značné míry rodinou námořníků," řekl zdroj Vanity Fair. „Kate byla vždy kompetentní námořník a William je taky docela dobrý. Letos v létě si užili příjemné chvíle na pobřeží, když se plavili a ukazovali dětem, jak řídit loď." Psali jsme také: Smutný osud princezny Diany znázorní nový dokument s názvem Princezna. Vidět ho můžete již v polovině srpna

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...