Smutný osud princezny Diany znázorní nový dokument s názvem Princezna. Vidět ho můžete již v polovině srpna

Seriály & Filmy 30. července 2022 | 08:13 — Pavla Krejčí
Na HBO MAX za dva týdny vtrhne dokument režiséra Eda Perkinse o princezně Dianě. Využívá reálné archivní audio a videozáběry, které ukazují její vzestup ke slávě vedoucí k předčasné smrti. Dokument by měl být přístupný od 13. srpna.
Princezna Diana byla celosvětovou senzací / Depositphotos

HBO ve středu zveřejnilo první upoutávku na dokument s názvem Princezna, který zkoumá složitý vztah princezny Diany s médii. Můžeme ji vidět od prvních dnů jejího románku s princem Charlesem přes první zprávy o jejich rozchodu a nakonec jak pronásledování paparazzi přispělo k princeznině tragické smrti ve věku 36 let. Film kombinuje zpravodajské záběry, rozhovory, komentátory a hlasové nahrávky. Cíleně obviňuje veřejnost i tisk, který živil všeobecný zájem, a také působí jako varovný příběh.

31. srpna uplyne 25 let od její smrti, která byla nečekaná a šokující. Zapsala se do srdcí lidí po celém světě a zanechala po sobě nezapomenutelný odkaz. Nový dokument tak vychází na počest výročí její smrti a poskytne pohled na její život viděný očima veřejnosti pomocí archivních audio a video záznamů.

Intenzivně emotivní Princezna je niterným ponořením se do Dianina života v neustálé a často dotěrné záři reflektorů médií,“ uvádí HBO. „Film se odvíjí jakoby v přítomnosti a umožňuje divákům zažít ohromnou adoraci, ale také intenzivní zkoumání každého Dianina pohybu a neustálé posuzování její postavy. Prostřednictvím archivních materiálů je film také odrazem společnosti, která má své vlastní zájmy, obavy, aspirace a touhy."

Upoutávka začíná zásnubním rozhovorem princezny Diany a prince Charlese, když byli dotázáni na jejich první dojmy. „Pamatuji si, jak jsem si myslel, jaká to byla velmi veselá, zábavná a atraktivní šestnáctiletá dívka," řekl princ Charles. „Nevím, co si o mně myslela..."

„Docela úžasné," odpověděla Diana stručně na otázku.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HBO (@hbo)

 

Klipy zachycují intenzivní veřejný zájem o Dianu – pronásledování fotografy i neustálé obklopování neukázněnými davy. Strhující záběry dále Dianu ukazují, jak pokládá ruku přes objektiv fotoaparátu, k vidění je požár na hradě Windsor v roce 1992 nebo princové William a Harry na pohřbu matky. Trailer končí rozhovorem prince Charlese s mladým princem Williamem, zatímco princezna Diana zachmuřeně přihlíží. William se dívá do videokamery a Charles mu říká: „Lidé tam, podívej se na ně...V pasti."

Manželství Diany a prince Charlese bylo od počátku odsouzeno k zániku. Jejich vztah byl námětem každodenních titulků po více jak dvě desetiletí. Zdánlivě pohádkové veřejné námluvy, svatba i jejich společné soužití ve skutečnosti vypadaly jinak. Charles také nemohl překousnout Dianinu obrovskou popularitu, což jejich manželství zrovna neprospívalo. Jak v dokumentu říká jeden reportér, princ Charles si uvědomil, že v očích veřejnosti „zaujímá druhé místo“.

Dokument Princezna měl světovou premiéru na filmovém festivalu Sundance 2022. Pro veřejnost bude přístupný od 13. srpna na HBO a HBO MAX. Psali jsme také: Whoopi Goldberg se vrátí do své ikonické role. Připravuje se film Sestra v akci 3

Autorský článek, další zdroje: people.comtheguardian.com, Instagram 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...