Herečka Ashley Judd se vypořádala se svým traumatem a setkala se s mužem, který ji znásilnil

Zahraniční 30. července 2022 | 10:25 — Pavla Krejčí
Bavit se o traumatických událost není jednoduché. Herečka Ashley Judd však ukázala, že je potřeba o tom mluvit. Nyní otevřela svou třináctou komnatu, když prozradila, že byla kdysi znásilněna. Dokonce se s pachatelem po letech setkala, aby s ním vedla „konverzaci o nápravě a spravedlnosti“.
Herečka Ashley Judd si několikrát prošla traumatickými událostmi / Depositphotos

Celebrity v posledních letech otevřeně sdílejí události ze svých životů, které v mnoha případech nejsou vůbec příjemné. Mezi ně patří i známá herečka Ashley Judd. V podcastu Healing with David Kessler řekla, že byla v roce 1999 znásilněna a později se „pokusila najít“ svého násilníka, který se během jejího pátrání „velmi snadno vynořil“.

Začátkem rozhovoru řekla: „Abych to zkrátila, skončili jsme spolu v houpacích křeslech u potoka," řekla. „A já jsem řekla: ,Velmi mě zajímá příběh, který jsi celé ty roky nesl.' A pak jsme vedli rozhovor o restorativní spravedlnosti."

Chtěla jsem se o ten příběh podělit, protože existuje mnoho způsobů, jak se vyléčit ze smutku, a je důležité připomenout posluchačům, že jsem od něj nic nepotřebovala a že se napravil a vyjádřil hlubokou lítost, protože uzdravení ze smutku je vnitřní práce,“ dodala Judd.

Během rozhovoru se Kessler zamyslel nad tím, že si lidé „možná neuvědomují“, jak se smutek může vztahovat i na následky znásilnění nebo napadení: „Ztratíte nevinnost.“ Judd s jeho slovy souhlasila a dodala: „Člověk ztrácí bezpečí. Ztratila jsem pocit důvěry, ale díky uzdravení jsem získala sama sebe."

Přestože se odhodlala k rozhovoru se svým násilníkem, řekla, že „nepotřebovala jeho spolupráci“, aby se mohla vyléčit. „Bylo to kvůli tomu, protože jsem měla příležitost pracovat na svém traumatu a smutku, mohla jsem se léčit a mohla se posunout ve svém vlastním vědomí a spojit se v ženských koaličních prostorech s ostatními přeživšími," vysvětlila Judd.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ashley Judd (@ashley_judd)

 

Judd v roce 2019 řekla, že „přežila třikrát znásilnění“. Patří mezi obhájkyně práv na potrat, protože jeden z incidentů vedl k těhotenství.

„Jsem velmi vděčná, že jsem měla přístup k bezpečnému a legálnímu potratu," řekla na summitu Women in the World v New Yorku. „Protože násilník, který je Kentuckian, stejně jako já, a já bydlím v Tennessee, má otcovská práva v Kentucky a Tennessee. Musela bych být spolurodičem se svým násilníkem.“

Judd dodala: „Takže mít bezpečný přístup k potratům bylo pro mě osobně důležité, a jak jsem řekla dříve, demokracie začíná v nás samých. Neměli bychom regulovat to, co se rozhodneme dělat se svým tělem."

Ashley Judd hrála v mnoha významných filmech – Dvojí obvinění, Těžký zločin, Podivná tajemství, Můj přítel delfín, Pád Bílého dům, Divergence a další. Psali jsme také: Představitelka nejnovější Lary Croft promluvila o potratu. Alicia Vikander řekla, že to bylo extrémní a bolestivé

Autorský článek, další zdroje: people.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu