Camilla, vévodkyně z Cornwallu, mluví o budoucí roli královny. Svěřila, co taková pozice znamená

Zahraniční 17. července 2022 | 07:40 — Pavla Krejčí
Manželka prince Charlese v budoucnu bezesporu získá významný post. Stane se chotí krále. S touto rolí se však pojí mnoho povinností. Camilla se svěřila, co taková pozice znamená.
Camilla se připravuje na svou budoucí roli po boku krále / Depositphotos

Ačkoliv královnu Alžbětu trápí zdravotní potíže, je v pokročilém věku stále aktivní a v poměrně dobré kondici. Spojené království se však postupně připravuje na přijetí svého budoucího krále, prince Charlese. Camillu, vévodkyni z Cornwallu, tak čeká role královny chotě. Nyní otevřeně promluvila o tom, co takový život obnáší.

Již začátkem tohoto roku královna Alžběta vyjádřila své „upřímné přání“, aby se Camilla stala královnou chotí, až jednoho dne na trůn nastoupí princ Charles. Tuto roli zastával i královnin zesnulý manžel princ Philip.

V novém rozhovoru pro The Australian Women's Weekly, který proběhl na počest Camilliných nadcházejících 75. narozenin 17. července, vévodkyně otevřela hned několik témat. Zprvu promluvila o své budoucnosti, která bude silně ovlivněna pozicí jejího manžela prince Charlese. 

„Dozvěděla jsem se, že vaše místo je několik stop za panovníkem," svěřila se Camilla. „Jste tam jako záloha."

Také pochválila svého zesnulého tchána prince Philipa za to, jak jako správný choť podporoval monarchu. Také uznala, že pro muže, který byl námořním velitelem, nebylo jednoduché být takto upozaděn vlastní manželkou.

„Vévoda z Edinburghu byl vždy velmi dobrým posluchačem. Byl pro mě vzorem a velmi dobrým člověkem, od kterého jsem si nechala poradit, protože mi vždy řekl, co si myslí,“ vzpomínala Camilla. 

Vévodkyně sdílí své obavy z nejzásadnější části, která bude s její královskou prací spojena – přednášení projevů: „Vždy jsem zkameněla při projevech,“ přiznala. S veřejným vystupováním bojovala již od začátku svého veřejného života krátce předtím, než se v roce 2005 provdala za Charlese. 

S tím jí však může pomoci princ Charles, jelikož je milovníkem projevů. „Můj manžel je velmi dobrý; miluje to. Protože je to velmi dobrý herec. Musíte mít trochu hereckých zkušeností," řekla. „Byla jsem nejhorší herečkou na celé škole. Když jsem dostala jednu větu, vždycky jsem to nějak zpackala. Takže si myslím, že veřejné projevy pro mě nikdy nebudou oblíbené.“

Camilla se také rozmluvila o své roli babičky. Z prvního manželství s Andrewem Parkerem Bowlesem má dvě děti – Lauru Lopes a Toma Parkera Bowlese, kteří z ní udělali pětinásobnou babičku.

„Být s nimi je prostě zábavné," říká o vnoučatech. „Je vždy příjemné být s touto generací v kontaktu, protože vás neustále seznamuje s pocity a nápady mladých lidí."

V rozhovoru pro časopis, jehož titulní stranu zdobí fotografie vyfocená Kate Middleton, Camilla také promluvila o zdraví. Aktivně se věnuje tématu osteoporózy a pracuje na zvyšování povědomí o této nemoci jakožto zástupkyně organizace Royal Osteoporosis Society. Sama se snaží svoje klouby a kosti udržovat silné pomocí cvičení. Pravidelně se i s princem Charlesem účastní Silver Swans, taneční skupiny pro osoby starší 55 let. 

Psali jsme také: Dvě ženy a dvě manželky budoucích králů se společně spojily. Kate fotila, Camilla pózovala

Autorský článek, další zdroj: people.com, nowtolove.com.au

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin říká, že každý na natáčení filmu Rust ví, kdo může za smrt Halyny Hutchins

Velmi účinné hnojivo na papriky si vyrobíte doma z obyčejné...

Když nerostou a nedozrávají okurky, přidejte k nim...

Srpen je ideální čas k výsadbě jahodníků. Jak na to,...

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Zavřít reklamu