Dvě ženy a dvě manželky budoucích králů se společně spojily. Kate fotila, Camilla pózovala

Zahraniční 13. července 2022 | 12:13 — Pavla Krejčí
Dvě ženy a dvě manželky budoucích králů. Společně se spojily, aby pořídily snímek na titulní stranu časopisu Country Life. Kate byla za pořízené fotografie mnohými oceňována.
Ženy se spojily, aby vytvořily snímek pro časopis / Depositphotos

Kdyby Kate Middleton neplnila své královské povinnosti, určitě by se prosadila v jiné oblasti. Vévodkyně z Cambridge je totiž vášnivou a talentovanou fotografkou. Nedávno se postavila za foťák, aby pořídila titulní snímek Camilly, vévodkyně z Cornwallu, pro nejnovější vydání britského časopisu Country Life.

Nyní byly zveřejněné snímky, které obě ženy zachycují v procesu. Camilla pózuje na zahradě svého domova Raymill ve Wiltshire, zatímco Kate ležérně oblečená v růžovém saku, džínách a bílých teniskách s úsměvem hledí přes objektiv. Je to jedna z mála fotografií, která dává nahlédnout do zákulisí Kateiny záliby.

Kate má na svědomí většinu narozeninových portrétů svých tří dětí prince George (8), princezny Charlotte (7) a prince Louise (4), ale a dalších rodinných momentů. 

Když redaktor Mark Hedges diskutoval s Camillou a plánovém čísle časopisu, svěřila se, že by si přála mít Kate za objektivem. „Oh, docela bych si přála, aby to udělala Kate," řekla.

„Další tři nebo čtyři minuty jsem si zoufale lámal hlavu tím, že jsem přemýšlel, kdo je profesionální fotografka Kate. Pak jsem najednou pochopil, co tím myslela – byla to jedna z nejúžasnějších věcí, která se mohla stát," pokračoval. „Byla to jedna z jednodušších věcí, na kterou se dá kývat hlavou."

Na obálce časopisu se nakonec objevil snímek, na němž Camilla sedí na lavičce s košem naplněným pelargoniemi. Camilla se na vytváření červencového čísla podílela k příležitosti jejích 75. narozenin a 125. výročí časopisu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Clarence House (@clarencehouse)

Hedges v prohlášení uvedl, že časopis je z obrázků „nadšený“. „Chápeme, že je to poprvé, co vévodkyně z Cambridge pořídila formální portrét vévodkyně z Cornwallu pro časopis,“ řekl. „A je nám ctí, že jsme byli vybráni jako první, kdo tuto krásnou fotografii zveřejní."

Dodal: „Fotografie jsou skvělé a rádi bychom vévodkyni z Cambridge nabídli další zakázku!" 

Hedges nebyl jediný, koho Katina práce ohromila. Její um ocenili dokonce profesionální fotografové. Arthur Edwards, který fotografoval královskou rodinu od 70. let, se již jednou podělil o to, že je obdivovatelem jejích snímků.

„Obrázek, který mám z její tvorby nejraději, znázorňuje Williama a jejich tři děti na houpačce," řekl. Tento snímek byl zveřejněn v červnu 2020 na oslavu 38. narozenin prince Williama. Edwards také ocenil Katin projekt z roku 2020. Tehdy fotografovala přeživší holocaustu s jejich vnoučaty.

Zájem o focení v Kate údajně vzbudil jej dědeček Peter Middleton. „Její dědeček byl velmi dobrý fotograf," řekla Claudia Acott Williamsová, kurátorka nové fotografické výstavy Kensingtonského paláce. „Když byla dítě, ukazoval jí své diapozitivy. Byl to on, kdo ji naučil fotografovat."

Psali jsme také: Královská múza Kate Middleton se zúčastnila Wimbledonu. Znovu oblékla krásné modro-bílé šaty

Autorský článek, další zdroje: people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...