Nicole Kidman slaví 55. narozeniny. Připomeňme si, jak šel čas s její kariérou

Zahraniční 21. června 2022 | 20:16 — Pavla Krejčí
Herečka se do povědomí dostala mnoha významnými filmy, za které získala i různá ocenění. Nyní oslavila 55. narozeniny a stále vypadá krásně, přestože je veřejností haněna za estetické úpravy na obličeji. Pojďte se podívat, jak se vyvíjela její kariéra.
Nicol Kidman dosáhla mnoha ocenění / Depositphotos

Není to dávno, kdy pětapadesátiletou herečku Nicole Kidman obvinili fanoušci, že její tvář vypadá jinak než před lety. V průběhu desetiletí mnohokrát měnila vzhled. Veřejnost si ji může pamatovat jak s rezavými vlasy během vztahu s Tomem Cruisem, tak i v její typické blonďaté, u které setrvala dodnes. Podívejte se na nejzásadnější momenty její kariéry i osobního života.

Začalo to na Havaji 

Nicole Kidman se narodila 20. června 1967 v Honolulu, na Havaji. Na den matek sdílela fotografii, kde ji lze vidět v batolecím věku. Z tropického ráje se postupně vypracovala do Hollywoodu. Největší uznání za svůj herecký výkon začala získat po několika snímcích v průběhu 90. let.

1983

V mladém věku a se svými dřívějšími typickými kudrnami debutovala v australském filmu Vánoce v divočině. Několik následujících let pokračovala v práci v Austrálii.

1989

V roce 1989 si zahrála ve filmu Úplné bezvětří, australském thrilleru, v němž ztvárnila manželku námořního důstojníka. Bylo to poprvé, kdy se na ni upřela mezinárodní pozornost, a tak se jí otevřela cesta do americké kinematografie.

1990

Do amerického průmyslu vstoupila filmem Bouřlivé dny. Při jeho natáčení se setkala s Tomem Cruisem. Začali spolu chodit a vzali se 24. prosince 1990 v Telluride, v Coloradu.

1991

V dalším roce se s Cruisem zúčastnili předávání Oscarů. Sama spěla k prvnímu ocenění – toho roku natočila film Billy Bathgate, který ji vynesl první nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

1992

Společně s Cruisem natočili film Navždy a daleko. Na jeho premiéře se setkali s princeznou Dianou. Téhož roku adoptovali dceru Isabellu. 

2000

Na Oscarech v roce 2000 byli naposledy viděni s Cruisem jako pár. V únoru 2001 oznámili rozchod a zažádali o rozvod.

2001

Přestože se potýkala s problémy v osobním životě, rok 2001 pro ni byl přelomovým. Její nový film Moulin Rouge! vyvolal vlnu nadšení během filmového festivalu v Cannes, kde se objevila s kolegou Ewanem McGregorem. Film jí vynesl první nominaci na Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve filmu – muzikálu nebo komedii.

2003

Další ocenění získala za film Hodiny z roku 2002, ve kterém hrála slavnou spisovatelku Virginii Woolfovou. Za svůj výkon převzala druhý Zlatý glóbus, cenu SAG a Oscara. V roce 2015 pak promluvila o těžkých letech na počátku tisíciletí. „Z mého rozvodu vzešla práce, která byla oceněna, takže to pro mě byla zajímavá věc," řekla na konferenci Women in the World. 

2004

Kidman se začalo dařit i v osobním životě. Navázala vztah s Lennym Kravitzem. Přestože šlo o poměrně krátký vztah, byl podle jejích slov vážný. Dokonce mělo dojít k zasnoubení, ale nebyli na tak vážný krok připravení, a tak se nakonec rozešli.

2006

O dva roky později konečně našla stabilitu i mimo filmová plátna. Vzala si svého nynějšího manžela, Australana Keitha Urbana. Setkali se o rok dříve na akci v Los Angeles, která se konala na počest Australanů.

2008

Páru se narodilo jejich první dítě – dcera Sunday Rose. Tehdy Urban sdílel dojemné prohlášení: „Dnes ráno Nic porodila naši krásnou holčičku Sunday Rose Kidman Urban. Chceme poděkovat všem, kteří nás udrželi ve svých myšlenkách a modlitbách. Cítíme se velmi, velmi požehnáni a jsem vděčný, že dnes můžeme tuto radost sdílet se všemi mými milujícími fanoušky." O dva roky později přišla na svět jejich druhá dcera jménem Faith Margaret.

2011

Kidman dále získávala ocenění za své filmy. Za snímek Králičí nora získala nominace na Oscara a Zlatý glóbus.

2013

Roku 2013 byla nominována na Zlatý glóbus za film Reportér.

2017

V posledních letech její herecká hvězda nepohasla a stále si chodila pro další ocenění. Její film Lion jí vynesl spoustu nominací. Oceněna byla také za svou práci v pořadu HBO Big Little Lies, ve kterém stála po boku Reese Witherspoon, Laury Dern, Shailene Woodley a Zoe Kravitz, dcery jejího bývalého snoubence Lennyho Kravitze.

2022

Jen před několika měsíci získala Kidman pátou nominaci na Oscara za roli Lucille Ballové ve filmu Ricardovi. 

Psali jsme také: Tom Cruise brzy oslaví 60. narozeniny. Plánuje hned dvě velké oslavy

Autorský článek, další zdroje: people.com, Twitter

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...