Serena Williams oznámila, že končí s tenisem. Objevila se na titulní stránce Vogue

Zahraniční 11. srpna 2022 | 10:13 — Pavla Krejčí
Serena Williams bude odpalovat své poslední tenisové míčky na US Open. Oznámila, že po téměř 30 letech končí ve sportu. Svůj odchod oznámila, když se objevila na titulní stránce magazínu Vogue.
Serena Williams se chce věnovat rodině / Depositphotos

Serena Williams vzbudila pozornost, když se objevila na nejnovější obálce Vogue. Originálním způsobem tak sdělila, že odchází ze sportu. Slavná tenistka oznámila svůj úmysl v titulním článku zářijového čísla. Řekla, že má v plánu vzdát se své kariéry po výročním turnaji, aby se mohla soustředit na budování své rodiny.

Přiznala, že už nějakou dobu cítí, že by chtěla svůj čas naplno věnovat rodinným záležitostem. S manželem Alexisem Ohanianem už mají čtyřletou dceru Olympii. Nyní by se ve svých čtyřiceti letech chtěla pokusit o druhé dítě.

„Pokud si v těchto dnech musím vybrat mezi sestavováním svého tenisového životopisu a budováním své rodiny, volím to druhé,“ řekla v rozhovoru, který byl její osobní zpovědí.

Ačkoliv svým oznámením vyvolala různě spekulace, těhotná momentálně není. Nejprve chce dokončit svou tenisovou dráhu, a až poté se pokusit o druhé dítě.

„Poslední rok jsme se s Alexisem pokoušeli o další dítě a nedávno jsme od mého lékaře dostali informace, které mě uklidnily a daly mi pocit, že kdykoli budeme připraveni, můžeme naši rodinu rozšířit,“ vysvětlila. „Rozhodně nechci být znovu těhotná jako sportovkyně. Potřebuji být dvě stopy v tenise nebo dvě stopy mimo.“

Tenistce se po více jak roce zadařilo. V pondělí vyhrála svůj první zápas po více než roce na National Open, v Torontu. Nyní potvrdila, že ji čeká zápas na US Open, v Queensu, koncem srpna. Vyjádřila však obavy, že patrně nevyjde z turnaje jako vítěz.

„Bohužel jsem letos nebyla připravena vyhrát Wimbledon. A nevím, jestli budu připravena vyhrát New York. Ale zkusím to,“ napsala.

Williams si však rozhodně dá záležet, jelikož to bude její poslední grandslamový turnaj. Během své kariéry celkově vyhrála 23 grandslamových titulů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Serena Williams (@serenawilliams)

Přestože se těší na čas strávený s rodinou, přiznala, že se děsí chvíle, kdy opustí kurty. Přece jen, tenisem žila více jak třicet let.

„Co se týče tohoto tématu, nemohu mluvit o štěstí. Vím, že to není obvyklé říkat, ale cítím velkou bolest,“ řekla. „Je to ta nejtěžší věc, jakou jsem si kdy dokázala představit. Nesnáším to. Nesnáším, že ocitám na této křižovatce.

„Stále si říkám, přála bych si, aby to pro mě bylo snadné, ale není. Jsem na roztrhání: nechci, aby to skončilo, ale zároveň jsem připravena na to, co bude dál.“

Tenisový svět sice přijde o jednu z velkých hvězd, Williams však čekají krásné chvíle s manželem a dcerou. A jak se říká, to, co milujeme, si k nám cestu vždycky najde. Tenistka profesní kariéru opustí, samotný tenis však určitě ne. Psali jsme také: Rita Ora a Taika Waititi se tajně vzali na intimním obřadu v Londýně

Autorský článek, zdroje: mirror.co.uk, pagesix.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...