Johnny Depp bude režírovat první film po 25 letech

Seriály & Filmy 18. srpna 2022 | 12:05 — Pavla Krejčí
Johnny Depp připravuje další velký projekt poté, co vyhrál svůj proces za pomluvu proti Amber Heard. Po čtvrt století zase zasedne do režisérského křesla. Film by měl pojednávat o italském umělci Amedeu Modiglianim.
Johnny Depp se posadí do režisérského křesla / Depositphotos

Hvězda Pirátů z Karibiku hlásí další úspěch. Johnny Depp začátkem týdne oznámil, že bude režírovat film o italském umělci Amedeu Modiglianim. Rovněž ho bude koprodukovat společně s Al Pacinem a Barrym Navidim.

„Sága o životě pana Modiglianiho je ta, jejímž zhoštěním jsem neuvěřitelně poctěn a opravdu s pokorou ji uvedu na plátno," řekl Depp v prohlášení pro Hollywood Reporter. „Byl to život plný utrpení, ale nakonec triumfu – univerzální lidský příběh, se kterým se všichni diváci mohou ztotožnit."

Je to poprvé po 25 letech, kdy bude Depp znovu působit jako režisér. Jeho první režijní počinem byl film Bojovník z roku 1997, ve kterém hrál on a Marlon Brando.

Chystaný snímek Modigliani je založen na stejnojmenné hře Dennise McIntyra, z roku 1980. Příběh sleduje malíře a sochaře během bouřlivých 48 hodin v Paříži v roce 1916, které se stanou zlomovým bodem v jeho životě. Muž nakonec upevní svoji pověst jakožto umělecké legendy. Jestli si Depp ve filmu zahraje, prozatím není jisté. Momentálně natáčí francouzský film Jeanne du Barry, kde ztvárňuje krále Ludvíka XV.

Snímek Modigliani navazuje na evropské filmy, na nichž se Depp v poslední době podílí. Užívá si díky tomu kariérní návrat. Ještě nedávno byl totiž v Hollywoodu na černé listině. Když však devětapadesátiletý herec vyhrál před pár měsíci soudní proces proti Heard za pomluvu, jeho kariéra znovu začala strmě stoupat. Během dvouletého manželství, které skončilo v roce 2017, měl Heard podle obvinění týrat. Nicméně porota ve Virginii zjistila, že Heard Deppa očernila a nařídila jí, aby mu zaplatila 10.35 milionů dolarů.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dior Beauty Official (@diorbeauty)

 

Film také představuje další spolupráci mezi Pacinem a Navidim, kteří se již dříve podíleli na filmech jako Kupec benátský nebo dva snímky o Salomé. Oba mají k Deppovi blízko, proto je jejich spojení na místě.

„Tento projekt byl Alovi velmi blízký. Al mě před mnoha lety seznámil s hrou Modigliani a okamžitě jsem si ji zamiloval,“ řekl Navidi. „Toto je výřez z Modiho života a ne životopis. Mým snem bylo znovu pracovat s Johnnym – je to skutečný umělec s úžasnou vizí přenést tento skvělý příběh na plátno.“

Produkce filmu by měla začít v Evropě na jaře roku 2023. Casting zatím také není znám, podle informací by však měl být brzy odhalen. „S Deppem se na tomto projektu podílíme již řadu let. Hlavní natáčení začneme na jaře 2023,“ uvedl Al Pacino. Psali jsme také: Bude pokračování Deníku princezny? Mandy Moore vyzvala k natočení třetího dílu. A není sama, kdo po něm touží

Autorský článek, další zdroje: hollywoodreporter.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...