Avril Lavigne vzpomíná na vstup do hudební branže. Tehdy ještě netušila, co vlastně Hollywood znamená

Zahraniční 02. června 2022 | 13:38 — Pavla Krejčí
Dnes již sedmatřicetiletá zpěvačka Avril Lavigne zavzpomínala na svoje hudební začátky. Tehdy netušila, co vlastně Hollywood znamená.
Zpěvačka byla pro mnohé inspirací / Depositphotos

Avril Lavigne zavzpomínala na začátek tisíciletí, kdy se jako teenagerka vydala z malého kanadského města objevovat příležitosti života. Tehdy se v roce 2002 raketově vřítila do hudební branže s albem Let Go, které dalo vzniknout hitům ​​Complicated, Sk8er Boi nebo I'm with You.

„Zrovna jsem vyšla střední školu a chtěla jsem se prostě vyřádit," řekla popová hvězda s punkovým nádechem. „Chtěla jsem hlasité kytary, chtěla jsem živé bicí... Chtěla jsem psát o bláznivých věcech, šílených emocích, těch dobrých i špatných."

Než zpěvačka vydala album, věnovala se country hudbě, a jednou dokonce vystoupila s kanadskou hudebnicí Shaniou Twain. Být v takhle mladém věku v hudebním světě však nebylo vůbec jednoduché. Ocitla se před novými výzvami, se kterými si nevěděla rady.

Ani jsem nevěděla, co je Hollywood nebo co jsou to nahrávací smlouvy," vzpomínala Lavigne. Najednou spolupracovala s mnoha producenty i spoluautorkami, avšak vzhledem k mladému věku často nebyla brána vážně. Její názor neměl zrovna velkou váhu „Měli svůj vlastní styl a neobtěžovali se na mě brát ohled, naopak se mě snažili vést."

Lavigne přiznala, že i přes svůj věk měla jasno v tom, co chce a co nechce dělat. Chtěla znít naštvaně a upřímně, nechtěla žádný „žvýkačkový“ pop. „Toužila jsem převést své emoce do textů“.

Později se se jí naskytla skvělá příležitost, když se setkala s Lauren Christy, Grahamem Edwardsem a Scottem Spockem z popové spisovatelské a produkční skupiny The Matrix, kteří dříve spolupracovali s Christinou Aguilerou. S nimi vytvořila 5 ze 13 skladeb, které se objevily v albu Let Go, včetně hitu Complicated. „Nevěděla jsem, co jsou hity, ale moje tělo a moje intuice věděly, že tohle je hit," vzpomínala Lavigne.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Avril Lavigne (@avrillavigne)

Debutové album tento rok slaví 20. výročí, proto je koncem roku plánováno jeho znovuvydání. Podle Lavigne je to časová kapsle mapující život teenagerky, která pronikla do hudebního průmyslu.

„Tohle album jsem napsala, když jsem vyšla ze střední školy, a teď slyším texty, kde zpívám o svém rodném městě a mé posedlosti skater kluky," řekla. 

„Je to k smíchu," pokračovala. „Podívám se znovu na ty texty a říkám si: Nemůžu uvěřit, že jsem to někdy mohla říct." Celkově Lavigne považuje dobu, kdy vznikalo album, za zvláštní období svého života.

Psali jsme také: Moderní Popelka Hillary Duff se snažila být dokonalá. Nyní je konečně spokojená a říká, že je hrdá na své tělo

Autorský článek, další zdroj: people.com

Témata: Avril Lavigne, hudba
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...