Mirai Navrátil prozradil, jak skládá svoje hity. U moře nebo na horách s cestovní malou kytarou

České 18. března 2022 | 10:51 — Mirka Malá
Kapela Mirai se v posledních letech těší obrovské popularitě. Dokonce tak velké, že si může dovolit odehrát hned několik koncertů v O2 aréně.
Další 1 fotografie v galerii
Mirai Navráti svoje hity skládá i u moře / Frekvence 1

Sám Mirai byl hostem Music Studio Live Frekvence 1 a prozradil něco ze své soukromé továrny na hity. Písničky sice Mirai Navrátil skládá stále doma, ale tvrdí, že občas je lepší odjet do jiného prostředí, které ho inspiruje. "U mě je to na hory nebo k moři. Mám cestovní kytarku, kterou si tam rozbalím. Často také píšeme na Ladronce s Ondrou Fiedlerem, což je náš producent. Většinu jsme napsali spolu, takže chemie nám funguje.“

Ne vždy zní ale nakonec finální verze písničky tak, jak ji Mirai napsal. "Záznamy, jak to vzniká, si uchovávám na iPhonu. To je moje nejdražší duševní vlastnictví, které mám,“ přiznal zpěvák. S technikou si ale občas úplně nerozumí. Jednou se mu podle vlastních slov podařilo smazat si 300 nahrávek, když pároval iPhone s notebookem a z této ztráty měl 2 měsíce totální depku. 

Nejvíc se těší na život kolem koncertů

Koncertování má totiž Mirai rád. "Nejvíce se těším, že opravdu začne koncertní sezona. Těším se nejenom na koncerty samotné, ale celkově na život kolem nich. Člověk si na fesťácích sedne a pokecá s ostatními kapelami. Dá si tam nějaký catering,“ řekl Mirai. Zároveň ale přiznal, že jediné, co mu nechybělo a bez čeho by se klidně obešel i nadále, jsou dlouhé cesty v dodávce sem a tam naskrz republikou.

Letos pro kapelu budou vyvrcholením dva říjnové podzimní koncerty v O2 areně. "To je pro nás nejzásadnější milník v našich hudebních životech, věřím, že to všechno dobře dopadne. Bude tam obrovská video projekce, ledky, světla, efekty… Bude to naše největší show, minimálně z technického hlediska, kterou jsme kdy dělali, a také nejdražší,“ slíbil Mirai. Také čtěte: Vzpomínka na legendárního Žbirku. K nedožitým sedmdesátinám dostane exkluzivní box.

Zdroj: Frekvence 1.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...