Mirai Navrátil prozradil, jak skládá svoje hity. U moře nebo na horách s cestovní malou kytarou

České 18. března 2022 | 10:51 — Mirka Malá
Kapela Mirai se v posledních letech těší obrovské popularitě. Dokonce tak velké, že si může dovolit odehrát hned několik koncertů v O2 aréně.
Další 1 fotografie v galerii
Mirai Navráti svoje hity skládá i u moře / Frekvence 1

Sám Mirai byl hostem Music Studio Live Frekvence 1 a prozradil něco ze své soukromé továrny na hity. Písničky sice Mirai Navrátil skládá stále doma, ale tvrdí, že občas je lepší odjet do jiného prostředí, které ho inspiruje. "U mě je to na hory nebo k moři. Mám cestovní kytarku, kterou si tam rozbalím. Často také píšeme na Ladronce s Ondrou Fiedlerem, což je náš producent. Většinu jsme napsali spolu, takže chemie nám funguje.“

Ne vždy zní ale nakonec finální verze písničky tak, jak ji Mirai napsal. "Záznamy, jak to vzniká, si uchovávám na iPhonu. To je moje nejdražší duševní vlastnictví, které mám,“ přiznal zpěvák. S technikou si ale občas úplně nerozumí. Jednou se mu podle vlastních slov podařilo smazat si 300 nahrávek, když pároval iPhone s notebookem a z této ztráty měl 2 měsíce totální depku. 

Nejvíc se těší na život kolem koncertů

Koncertování má totiž Mirai rád. "Nejvíce se těším, že opravdu začne koncertní sezona. Těším se nejenom na koncerty samotné, ale celkově na život kolem nich. Člověk si na fesťácích sedne a pokecá s ostatními kapelami. Dá si tam nějaký catering,“ řekl Mirai. Zároveň ale přiznal, že jediné, co mu nechybělo a bez čeho by se klidně obešel i nadále, jsou dlouhé cesty v dodávce sem a tam naskrz republikou.

Letos pro kapelu budou vyvrcholením dva říjnové podzimní koncerty v O2 areně. "To je pro nás nejzásadnější milník v našich hudebních životech, věřím, že to všechno dobře dopadne. Bude tam obrovská video projekce, ledky, světla, efekty… Bude to naše největší show, minimálně z technického hlediska, kterou jsme kdy dělali, a také nejdražší,“ slíbil Mirai. Také čtěte: Vzpomínka na legendárního Žbirku. K nedožitým sedmdesátinám dostane exkluzivní box.

Zdroj: Frekvence 1.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...