Královna Alžběta svou přítomností v růžové rozjasnila květinovou show

Zahraniční 25. května 2022 | 10:40 — Pavla Krejčí
Britští obyvatelé mohou jásat. Královna se vypravila na květinovou show v Chelsea a zazářila jako nikdy předtím. Přestože ji trápí problémy s pohyblivostí, v růžovém kostýmku a s úsměvem na tváři vypadala vitálně.
Alžběta se potýká s problémy s mobilitou / Depositphotos

Královna hrdě přijela speciálním golfových vozíkem na Květinovu výstavu v Chelsea v Londýně a oslnila všechny přítomné. Během několika posledních týdnů to byla čtvrtá veřejná akce, které se zúčastnila. Minulý týden vyrazila na oficiální otevření nové významné železnice, která nesla její pojmenování – Elizabeth Line.

Jelikož se neúčastnila mnoha významných akcí a oslav, byla královnina návštěva květinových oslav milým překvapením. Alžběta přijela ve speciálně upraveném golfovém vozíku, který byl vyroben pro lepší mobilitu kvůli jejím přetrvávajícím problémům s pohyblivostí. Na jarní akci hýřící barvami si 96letá královna oblékla jasně růžový komplet, v němž zazářila jako rozkvetlá jarní květina. Outfit doplnila bílými rukavicemi a náhrdelníkem z perel. Na její tváři byla patrná radost z účasti.

Byly provedeny úpravy pro pohodlí královny," řekl mluvčí Buckinghamského paláce o využití golfového vozíku.

Jako královnin doprovod přišel její syn prince Edward, jeho manželka Sophie, hraběnka z Wessexu, dále vnučka princezna Beatrice a její manžel Edoardo Mapelli Mozzi. Akce se rovněž zúčastnili královnini bratranci, vévoda z Gloucesteru, vévoda z Kentu, princ Michael z Kentu a princezna Alexandra. Panovnice se během své vlády zúčastnila Chelsea Flower Show více než 50krát.

Květinová výstava byla uspořádána na počest jejího 70letého výročí na trůnu. Zahradnická show má již mnohaletou tradici, v roce 2020 však byla zrušena kvůli pandemii.

Prezident The Royal Horticultural Society, Keith Weed, královně ukázal 10 zahrad a novou expozici, která byla vytvořena na počest jejího platinového jubilea. Tato expozice, která nese název Queen's Platinum Jubilee Garden, ukazuje siluetu královny obklopenou sedmdesáti rostlinami v květináčích a každá z nich představuje jeden rok její vlády.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Queen Elizabeth II UK

Příští týden započnou očekáváné oslavy platinového jubilea královny, které 2. června otevře každoroční událost nazývána Trooping the Color. Nejen veřejnost, ale sama královna doufá, že se bude oslav moci zúčastnit.

Psali jsme také: Princ William byl požádán královnou, aby vyjádřil soustrast po smrti zahraničního vládce.

Autorský článek, další zdroj: people.com.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Peugeot představil v Las Vegas šokující koncepční auto. Podívejte se, kam bude směřovat design sériových modelů

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...