Princ William byl požádán královnou, aby vyjádřil soustrast po smrti zahraničního vládce

Zahraniční 21. května 2022 | 15:46 — Pavla Krejčí
Po smrti šejka Khalify bin Zayed Al Nahyan byl princ William požádán, aby odcestoval na jeho pohřeb. Vévoda tak zastoupil roli královny Alžběty.
Princ William se postupně ujímá důležitých povinností. / Depositphotos

Královna Alžběta se v posledních měsících potýká s problémy s mobilitou a na veřejných akcích příliš nevystupuje. Přestože se po dlouhé době účastnila další akce, koňských dostihů, které nikdy nevynechává, důležité ceremonie a vystoupení přenechávala synovi, princi Charlesovi, a vnukovi, princi Williamovi.

V pátek 13. května byla oznámena smrt šejka Khalify bin Zayed Al Nahyana, který zemřel v 73 letech. Zasloužil se o rychlou transformaci země na regionální mocenské centrum. Po oznámení jeho smrti nastala otázka, kdo královnu zastoupí, neboť do zámoří cestuje jen zřídka. Od její poslední zahraniční návštěvy dokonce uplynulo už několik let. Jelikož se princ Charles chystal na královské turné po Kanadě při příležitosti platinového jubilea, byl požádán princ William, aby odcestoval do Spojených arabských emirátů uctít šejkovu památku.

Byla to jeho druhá návštěva Emirátů za tento rok. V únoru odletěl do Dubaje po dvouleté pauze královských návštěv, které byly omezeny pandemií. Cesta na pohřeb prezidenta předznamenávala princovu rostoucí roli jakožto budoucího krále a s ní spojenými povinnosti. William se rovněž setkal s nově jmenovaným šejkem, a tedy prezidentem, Mohammedem bin Zayed Al Nahyanem.

V kondolenční zprávě od královny stálo:

„Je mi smutno, když slyším o smrti Jeho Výsosti šejka Khalify bin Zayed Al Nahyana, prezidenta Spojených arabských emirátů a vládce Abu Dhabi. Váš vážený bratr zasvětil svůj život službě lidu Spojených arabských emirátů a vztahům s jejich spojenci a přáteli.

Dále uvedla: „Budou na něj dlouho vzpomínat všichni, kdo pracují pro regionální stabilitu, porozumění mezi národy a náboženstvími a pro věc ochrany přírody. Vyjadřuji Vaší Výsosti upřímnou soustrast a také vyjadřuji svou soustrast lidu Spojených arabských emirátů."

Psali jsme také: Kate Middleton a princ William se zúčastní premiéry pokračování filmu Top Gun

Autorský článek, další zdroje: people.com, Twitter

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Chcete mít elegantní dům i zahradu za rozumné peníze? Spolehněte se na minimalistické prvky!

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...