Topmodelka Pavlína Pořízková píše knihu. Vydá ji bývalá manželka Arnolda Schwarzeneggera

České 21. února 2022 | 18:16 Mirka Malá
Bývalá manželka Arnolda Schwarzeneggera Maria Shiver je majitelkou malého vydavatelství a chystá se na podzim vydat knihu české topmodelky Pavlíny Pořízkové.
Další 1 fotografie v galerii
Pavlína Pořízková bude psát o těžkých životních situacích / Depositphotos

Knížka s názvem No Filter bude vlastně sbírkou esejů Pavlíny Pořízkové a samo vydavatelství ji popsalo jako sérii intimních, introspektivních a poučných esejů o složitosti ženství v každém věku.

Pořízkovou manžel vydědil

Po 28 letech manželství odešla Pořízková od manžela, rockera Ricka Ocaseka, ačkoliv se nikdy formálně nerozvedli. V září 2019 Ocasek zemřel a Pořízíková zjistila, že ji manžel nezahrnul do závěti.

"Před třemi lety jsem byla vytlačena ze zaoceánského parníku, o kterém jsem si myslela, že je to můj svět, a ocitla jsem se v temných vodách a hledala jsem světla, která by mě vedla. Znám důležitost těch, kteří osvětlují cestu, a doufám, že tato kniha může být světlem pro ostatní. Možnost napsat knihu je příležitostí vysílat světlo z  majáku a jsem poctěna a vděčná, že mohu přispět k jejímu poslání sjednotit všechna světla, která najde,“ řekla Pořízková zejména na adresu svojí vydavatelky Marie Shiver.

"Oslovila jsem Pavlínu, protože jsem si myslela, že je jedinečně kvalifikovaná psát v reálném čase o různých výzvách, kterým ženy čelí v různých životních fázích, ať už jde o stárnutí s upřímností, vyrovnávání se se ztrátou a identitou, nalezení nového smyslu a pomocí svého hlasu inspirovat ostatní, kdo řeší stejné problémy,“ řekla Shriver.

Pavlína Pořízková je jednou z nejslavnějších českých topmodelek, které uspěly ve světě. Objevila se v 16 filmech a mnoha televizních pořadech a také byla porotkyní soutěže America’s Next Top Model. Jednu knihu už vydala, a to román A Model Summer z roku 2007. Nová kniha bude jejím debutem v oblasti literatury faktu. Dále čtěte: Angelina Jolie prodala půlku vinařství Brada Pitta ruskému oligarchovi. Pitt ji za to zažaloval.

Zdroj: Oprah Daily, Daily Mail.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu